Bugün 20 Mart Dünya Mutluluk Günü… Birleşmiş Milletler (BM), mutluluk ve mutlu olma farkındalığını artırmak adına 20 Mart’ı “Uluslararası Mutluluk Günü” ilan etti.

20 Mart “Dünya Mutluluk Günü” her yıl olduğu gibi bu sene de kutlanıyor. BM tarafından 2013 yılında ilan edilen ve her yıl 20 Mart tarihinde kutlanan “Uluslararası Mutluluk Günü” için binlerce kişi mesajlar paylaşıyor. Pozitif duygu durumuna sahip olmak, sosyal ilişkiler kurarak sağlıklı ve düzenli bir hayat yaşamak mutluluğun en büyük kriterlerinden.

“DÜNYA MUTLULUK GÜNÜ” NASIL ORTAYA ÇIKTI?

20 Mart 2012 yılında BM, dünya üzerindeki insanların mutluluk fikrini hatırlamaları ve kutlamalar ile farkındalık oluşturmak için 20 Mart’ı “Dünya Mutluluk Günü” ilan etti. BM merkezinin yer aldığı Amerika başta olmak üzere birçok üye ülkede dernekler, sivil toplum kurumları, kamu eli ile eğitim, kültür ve sosyal faaliyetlerle bugün renkli bir şekilde kutlanıyor, “Dünya Mutluluk Günü” kutlu olsun.

NASIL MUTLU OLUNUR?

Gülümseyin, paylaşın, sağlıklı yiyin, egzersiz yapın, minnettar olun, olumlu düşünün, arkadaşlarınızla ve ailenizle biraz zaman geçirin, dikkatli olun, hayal edin, müzik dinleyin, teşekkür edin, rekabet edin, hayırsever olun. Başkalarını mutlu etmek için yapabileceğin her şeyi yapmayı unutma! Mutluluk bulaşıcıdır. Basit bir gülümseme, bir yabancının gününü bile daha parlak hale getirebilir.

DÜNYA MUTLULUK GÜNÜ MESAJLARI

Dünya Mutluluk Günü dolayışla özellikle sosyal medyadan paylaşımlar yapılıyor.

İşte mutluluğa dair bazı anlamlı sözler;

Mutluluk, paylaşılmak için yaratılmıştır.

Mutluluk, bizi zorlayan kadere karşı kazanılan zaferlerin en büyüğüdür.

Başkalarının mutluluğundan kendine pay çıkaran insan, en mutlu insandır.

Mutlu olmak için bekleme hayat kısa mutlu olmak için hayata pozitif bak yeterli.

Mutlu olmayı yarına bırakmak, karşıya geçmek için nehrin durmasını beklemeye benzer. Nehir asla durmaz…

Mutluluk ikiz olarak doğar. Onu tatmanın tek bir çaresi vardır o da paylaşmak.