Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, Avrupa Birliği’nin (AB) hızla sıraya girerek Amerika Birleşik Devletleri (ABD) Başkanı Joe Biden’a “bağlılık yemini ettiğini” belirtti.

AB’nin sanal zirvesini değerlendiren Lavrov, Perviy Kanal televizyonuna açıklamasında, “Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, ABD ile iki halkın çıkarları ve uluslararası güvenlik çıkarları doğrultusunda çalışmaya hazır olduğumuzu, Joe Biden’in ABC televizyonuna üzücü röportajdan sonra dâhil defalarca söyledi. ABD, küresel istikrarı ve dünya insanlarının henüz barışçıl şekilde bir arada yaşamasını tehlikeye atmak istiyorsa çok fazla destekçi bulacağını sanmıyorum.” ifadelerini kullandı.

“Avrupa Birliği hızla sıraya girerek bağlılık yemini etti.” diyen Lavrov, “Joe Biden’ın katıldığı AB’nin sanal zirvesi sırasında yapılan açıklamalar bana göre eşi görülmemiş türden. Böyle bir bağlılık yeminini hatırlamıyorum. Üstelik Birleşmiş Milletler’in (BM) kurulma tarihinin ve birçok başka şeyin kesinlikle bilinmediğini gösteren açıklamalar yapıldı.” diye ekledi.

Kaynak: Sputnik Türkiye