Liga MX Başkanı Mikel Arriola, Lionel Messi ve Cristiano Ronaldo’nun kariyerlerini Kuzey Amerika’da sürdürebileceklerini düşünüyor.

Mikel Arriola, bir süredir birleşmeleri gündemde olan Liga MX ve MLS’in büyüdüğünü ifade ederken Lionel Messi ve Cristiano Ronaldo ‘yu bu liglerde görme arzusunda olduğunu söyledi.

Meksika ve ABD liglerinin, bu ülkelerde ve Kanada’da düzenlenecek olan 2026 Dünya Kupası’nın ardından birleşme ihtimalleri bulunuyor.

ESPN ‘e açıklamalarda bulunan Arriola, “MLS ile birleşirsek dünyanın en iyi liglerinden biri haline geliriz. Bir sonraki adım da Messi ya da Cristiano Ronaldo’yu kariyerlerinin son bölümünde buraya ya da ABD’ye getirmek olur.” diye konuştu.

Barcelona’yla kontratı sezon sonunda bitecek olan 33 yaşındaki Messi, aralık ayında La Sexta ‘ya yaptığı bir röportajda ABD’de yaşama fikrine açık olduğunu ifade etmiş ve “Her zaman, ABD’de yaşama ve o ligde oynama deneyiminden hoşlanabileceğim yönünde bir izlenime sahip olduğumu söylemişimdir. Ama bu gerçekleşir mi, bilmiyorum.” demişti.

Juventus’la sözleşmesi 2022’de sona erecek olan 36 yaşındaki Ronaldo’nun adı ise David Beckham’ın sahibi olduğu Inter Miami’yle anılıyor.

Kaynak: Mackolik