AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, partisinin Merkez Yürütme Kurulu (MYK) toplantısı gündemine ilişkin açıklamalarda bulundu.

AK Parti Sözcüsü Çelik, Yunanistan hükümetine seslenerek, “Türkiye Cumhuriyeti’ni köşeye sıkıştırmak ya da zarar vermek için başkalarıyla kurduğunuz ittifakların hiçbir işe yaramayacağını biz biliyoruz siz de biliyorsunuz. Sonuçta yapacağınız en sağlıklı şey, oturup Türkiye Cumhuriyeti ile kazan kazan temelinde bir anlaşmaya varmaktır.” ifadelerini kullandı.

Çelik, Merkez Bankası (MB) rezervleriyle ilgili, “Şimdiye kadar yapılmış gizli saklı bir işlem yok. Her şey kanunlara ve piyasa kurallarına uygun bir şekilde yapılmış.” diye konuştu.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) hakkında Sözcü Çelik, “Politik tartışma yerine meselenin içine aileyi karıştırıyorlar, bu son derece saygısız, ahlaki olmayan bir yaklaşım.” değerlendirmesinde bulundu.

AK Parti Sözcüsü Çelik, Hayvanları Koruma Kanunu’na dair, “Taslak haliyle bile Avrupa Birliği (AB) standartlarının ötesinde ve üstünde. Paydaşlarla ciddi şekilde çalışılmış, iyi bir komisyon çalışması yapılmış, partimizde de iyi değerlendirilmiş bir çalışma olduğunu söyleyebilirim.” dedi.

Ömer Çelik, ekonomi ve hukukta reform sürecine ilişkin ise “Son aşamaya gelindi, kısa zamanda gündeme gelecek.” bilgisini paylaştı.