AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, AK Parti Merkez Yürütme Kurulu (MYK) toplantısına ilişkin açıklamalarda bulundu. Çelik, Afganistan’ın başkenti Kabil’de Hamid Karzai Havalimanı’nın güvenliği meselesine ilişkin, “Türkiye taşeronluk yapacakmış gibi yanlış ve yakışıksız ifadeler kullanılıyor. Bu konuda henüz bir karar verilmiş değil, istişareler devam ediyor.” ifadelerini kullandı.

Ömer Çelik’in açıklamalarından satır başları şöyle:

MÜSİLAJ SORUNU

“Bu konuyu gündemin üst sıralarında tutuyoruz. 20. gününde bu seferberlik. 425 bölgede çalışmalar devam ediyor. Çeşitli stratejiler uygulanıyor.

YUNANİSTAN’A KARŞI NAVTEX İLANI

Bir gerginlik politikasını sürdürme eğiliminde Yunanistan. 1988’de imzalanan Atina Mutabakatı’na göre turizm sezonun yoğun olduğu tarihlerde Ege’de herhangi bir askeri aktivite yapılmıyor. Ama Yunanistan bu mutabakata uymayarak Ege Denizi’nde belli bir bölgeyi askeri eğitim sahası ilan etti. Yunanistan’ın ortaya koyduğu bu tutum hem Cumhurbaşkanımız ile görüşmedeki tutuma hem de mutabakata aykırıdır. Yunanistan’ın bu gerginlik politikasını sürdürme eğilimine karşı Türkiye de NAVTEX ilan etmiştir. 

KABİL HAVALİMANI

Kabil Havalimanı’nın güvenliği 2013’ten beri ülkemiz tarafından yürütülüyor. Dolayısıyla bu yeni bir durum değil. Türkiye taşeronluk yapacakmış gibi yanlış ve yakışıksız ifadeler kullanılıyor. Bu konuda henüz bir karar verilmiş değil, istişareler devam ediyor.

KATAR’DAN GELEN ÖĞRENCİLERE SINAVSIZ TIP EĞİTİMİ İDDİASI

Bu yalan bir haberdir. Yalan haber olduktan sonra bir yayın organının bunu geri çekmesi güzel bir şeydir. O bilgi çöktü, yalan olduğu ortaya çıktı.”