Fenerbahçe’de Başakşehir mağlubiyetinin ardından Başkan Ali Koç ve teknik direktör Vitor Pereira takımı teselli etti.

Fenerbahçe’de Medipol Başakşehir maçı sonrası soyunma odasında büyük üzüntü yaşandı.

Teknik Direktör Vitor Pereira ve daha sonra soyunma odasına gelen Başkan Ali Koç, takımı teselli etti.

Pereira, “İyi değildik, kendi kimliğimizden uzaktık, özellikle ilk yarıda uyuduk ve 45 dakikayı rakibe hediye ettik. İkinci yarı biraz toparlansak da gerçek oyunumuz bu değil.” dedi.

Eintracht Frankfurt karşısında tempolu bir oyun oynadıklarını söyleyen deneyimli çalıştırıcı, “Bu açıdan değerlendirdiğimizde anlaşılabilir bir durum. Kafamızı kaldırıp önümüze bakacağız, takım ruhu, birbirimize inanç ve öz güvenle önümüzdeki maçtan itibaren Fenerbahçe gibi oynamaya devam edeceğiz.” ifadelerini kullandı.

Daha sonra soyunma odasına giren Başkan Ali Koç da “Kazanırken de kaybederken de biz bir takımız.” diye konuştu.

Koç, geçtiğimiz yıl savaşmayan görüntüye isyan ettiğini ancak bu yıl ilk 5 maçta sahada savaşan, kaybetmeyi kabullenemeyen takımı gördüğünü bundan dolayı da oyuncularına güvendiğini dile getirdi.

Sık maç trafiğinde bu tip kötü maçlarında oynanabileceğini bunun da normal olduğunu söyleyen Başkan Ali Koç, “Teknik heyete ve sizlere yönetim olarak güvenimiz tamdır, üzüldük ancak bizim için yarından itibaren yeni bir gün başlıyor.” dedi.

Başkanın konuşması sonrası oyuncu grubu da kendi arasında bir toplantı yaptı ve bu sezon sahip oldukları vazgeçmeyen takım kimliğinde olmak için birbirlerine söz verdi.

Kaynak: TRT SPOR