Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı Ali Koç, Haber Global’de gazeteci Candaş Tolga Işık’ın sunduğu “Az Önce Konuştum” programında açıklamalarda bulundu.

Ali Koç’un açıklamalarından satış başları şöyle:

“PUSUDA YATAN İKİ EKİP VAR”

“Bugüne dönersek kumpasta yatan bir ekip var. Bunlar 2 ayrı ekipler. Biri Aziz Yıldırım ve ekibi. Fenerbahçe başkanı olmuş bir şahıs, Fenerbahçe’nin kötü gitmesinden medet umuyor. Ve bunu da açık açık söylüyor. Bir nevi darbe bu. Son konunun altında onun yattığını düşünmüyorum. Diğer tarafta da Fenerbahçe’nin 6-7 ay sonra çok kötü gideceğini ve olağanüstü genel kurula gideceğini hesaplayan bir grup var. Bu grup birkaç aydır hazırlanıyor. Bunlar kendilerini Fenerbahçe taraftarı olarak gösteren insanlar. İstedikleri gibi gitmediği için bu sefer de bize transfer üzerinden vurmaya başladılar.

Bu furyaya katılanlara baktığın zaman ortak bir yanları var. Bunlara katılan samimi taraftarlarımız var. Etkileniyorlar. Ama bunların ortak özelliği son birkaç ay içinde hesaplarını açmış olmaları, çok az takipçi olması ve sahte hesaplarla hareket etmeleri. Yaptığı paylaşımların da Ali Koç olmaları… Bunlar bizi etkileyecek olaylar değil. Bu yeni dönemde bu böyle gitmeyecek. Bu şekilde davrananlara gereken tepkiyi vereceğimizi söyleyeyim.

“PEROTTİ İLE FESİH YAPILACAK”

Bizim 2 Eylül gece 12, UEFA’ya yazacağımız listedekileri oyuncuları belirlememiz gerekiyor. Min-Jae transfer bedeliyle kafa kafaya geldi. Onu yazdırdık. Rossi’yi yazdırabileceğiz, transfer bedeli yok. Bir santrafor kaldı herkesin beklediği. Oyuncuyla anlaşma noktasına geldik. Yabancı santrforun 2 Eylül’e yetişeceğine inanıyorum, umarım yetişir. Samatta gidiyor. Belki de bitmiştir. Rossi ile imzalar yeni atıldı. Perotti ile fesih yapılacak.

STEVEN CAULKER’IN DURUMU

Caulker’a gelince, bizim takımda görmek istediğimiz nitelikte ve karakterde biri. Çok takım istiyordu onu ama o Fenerbahçe’ye gelmek istiyordu. Biz de aldık. Fakat kadro dışı falan değil. Takımla çıkıyor. Kendisi ilk 11 de oynamak istiyordu. Hocamızın oyun sistemine uymadı. Kendisine de anlatıldı. Caulker da oynamak istediği için yollarımızı ayıracağız.

PEREİRA TERCİHİ

Çin’de ve Yunanistan’da başarısı var. Hatırı sayılır paralar kazandı. CV’si çok iyi, disiplini çok iyi, geçmişe göre kendini geliştirmiş, her şeyden önemlisi Türkiye’yi biliyor. Seçmek için pek çok neden var. Doğru bir seçim yaptığımızı görüyorum.

“KULÜBE NE VERDİĞİMİ BEN GİDİNCE GÖRÜRLER”

Ben gidince görürler ne verip vermediğimi. Aziz Yıldırım iyilikten nasip almamış bir kişilik sergiliyor son yıllarda. Ben aslında orada çok büyük fırsatı kaçırdım. İyilikten nasibini almamış bir duruş sergiliyor. Ben kimseden kaçmam. Defalarca seçim döneminde çıkalım konuşalım dedim. O olmadı. Son seçimde de yeter dedim. Hâlâ talebime cevap yok. Tekrar yeniliyorum burada. Cesareti varsa, bu kulübe bu kadar aşıksa, istediği yerde kanalda çıkalım.

“YILDIZ DEĞİL, HAKKIMIZIN PEŞİNDEYİZ”

Sadece bunun için bir program yapabiliriz. Bunu inkâr etmek, Cumhuriyet tarihini inkâr etmektir. 59 yılı sonrası sayma mantığı dünyanın hiçbir federasyonunda böyle değil. 59 yılı öncesinde 2 şampiyonluk Beşiktaş’a verildi. Beşiktaş’a verilmesi doğru ama diğerlerine verilmedi. 59 sonrasını sayma kararları verenlerin profillerine bakın, bana göre keyfi verilmiş bir karar. Biz yıldız peşinde değil, hakkımızın peşindeyiz. Bir sürü takım var haklarını alacağı.”

Kaynak: TRT Spor