2022 Beijing Kış Olimpiyatlarına sayılı günler kala olimpiyat sporcuları Beijing’e doğru yola çıkmaya başladı. Türkiye’yi Kayakla Atlama dalında temsil edecek olan Fatih Arda İpçioğlu ve Antrenörü Nejc Frank, Beijing’e doğru yola çıkmak üzere İstanbul’a geldi.

Kayakla Atlama dalında Avrupa’da başarılı bir sezon geçiren Arda’nın olimpiyatlara da iddialı bir şekilde hazırlandığı biliniyor. Slovenyalı antrenör Arda ile hazırlık süreci ve olimpiyat beklentilerini CRI Türk’e anlattı.

Daha önce Slovenyalı ekip ile madalyalar elde eden Frank, “Daha önce Pyongchang ve Soçi’de düzenlenen Kış Olimpiyatları’nda Slovenyalı ekiple madalyalar kazandık. Arda ile beklentilerimiz yüksek. Öncelikle kendisinin Beijing’e yola çıkmadan önce zihnini temizlemesi ve rahatlaması gerekiyor. Adım adım, süreci yöneteceğiz. Amacımız Türkiye’yi final atlayışlarına kadar taşımak.” dedi.

“ARDA’NIN KAYAKLA ATLAYIŞTA PARLAK BİR GELECEĞİ VAR”

Fatih Arda İpçioğlu ile çalışmanın gurur verici olduğunu belirten deneyimli antrenör, “Arda gelecek vadeden bir sporcu. Daha önce 9 yıl birlikte çalıştığım rekortmen sporcu Peter Prevc büyük başarılar elde etti. Yaptığımız çalışmalarda kendisi ile bu başarıları yakalayacağımızdan emindik ve oldu. Arda için de aynı şeyi söyleyebilirim. Kendisi başarılı bir sporcu ve potansiyele sahip. Gerçekten yetenekli ve kendine güveniyor. Eğer bu yolda ilerlemeye devam ederse büyük başarılar yakalayacaktır. Müsabakalar yaklaşıyor ilk on veya ilk elli içerisinde yer alabilir. Bu hiç önemli değil. Çünkü ortaya bir başarı koyacaktır. Önemli olan başarıya odaklanmak ve çalışma azmini kaybetmemek.” diye konuştu.

“ÇİN OLİMPİYATLAR İÇİN BÜYÜK HAZIRLIK YAPIYOR”

Olimpiyatların başarılı bir ev sahipliğinde geçeceğine değinen Frank, şunları kaydetti:

“Beijing’de düzenlenen oyunlar Covid-19 tedbirleri altında biraz farklı bir süreç izleyecek. Ancak bu sürecin böyle geçmesi gerekiyordu. Televizyon başlarında olimpiyatları izleyen seyirciler için çok eğlenceli bir olimpiyat olacak gibi. Çin büyük bir hazırlık yapıyor.”

“ARDA HAYATININ EN İYİ ATLAYIŞINI YAPACAK”

Olimpiyat için dileklerini aktaran Nejc Frank, “İlk temennim tüm sporcularla birlikte sağlıklı bir olimpiyat geçirmek, ikinci olarak Arda’nın hayatında ki en iyi atlayışı yapması ve tüm Türkiye’nin onu gönülden desteklemesi istiyorum.” ifadelerine yer verdi.