Anadolu Otoyolu Bolu kesiminde üç TIR ve bir kamyonun karıştığı zincirleme trafik kazasında 1 kişi hayatını kaybetti, 1 kişi yaralandı. Otoyolun İstanbul istikameti ulaşıma kapandı.

Anadolu Otoyolu’nun İstanbul istikametinde seyreden Kaya Yazıcıoğlu yönetimindeki 06 BYC 271 plakalı kamyon, Çaydurt mevkisinde freni boşalınca, O.Y. yönetimindeki 08 K 7120 plakalı TIR’a, ardından da H.B’nin kullandığı 27 PM 820 plakalı TIR’a çarptı. Bu araç da önünde seyreden M.K. yönetimindeki 06 GD 4773 plakalı TIR’la çarpıştı.

İhbar üzerine bölgeye 112 Acil Servis, itfaiye, jandarma, polis ve karayolları ekipleri sevk edildi. Sağlık ekiplerinin yaptığı kontrollerde kamyon şoförü Yazıcıoğlu’nun yaşamını yitirdiği belirlendi. Kazada hafif yaralanan TIR şoförü H.B. ise Bolu Köroğlu Devlet Hastanesine kaldırıldı.

Devrilen TIR’da bulunan mısırlar ile kamyonda bulunan toprağın yola savrulduğu kaza nedeniyle otoyolun İstanbul istikameti ulaşıma kapandı.

Bu yöndeki araçlar Yeniçağa Kavşağı’ndan D-100 kara yoluna yönlendiriliyor. TIR’lardan birinin bariyerleri aşarak geçtiği Ankara yönünde de trafik tek şeritten sağlanabiliyor.

Kilometrelerce araç kuyruğunun oluştuğu kaza bölgesinde ekiplerin yolu açma çalışmaları sürüyor.