Kepez Belediyesince bu yıl dördüncüsü düzenlenen Kepez Kitap Fuarını kitapseverler büyük ilgiyle karşıladı.

Yeni tip koronavirüs (Covid-19) nedeniyle iki yıl ara verilen Kepez Kitap Fuarı, Mimar Sinan Kültür Merkezi’nde yeniden kapılarını açtı. Vatandaşlar ve öğrencilerden yoğun ilgi gören fuarda, 400’den fazla yayın evinin kitapları, kaynakları ve eserleri Antalyalılarla buluşuyor.

Bu yıl kitap okumaya dikkat çekebilmek için “Oku” temasıyla açılan fuarda, 200’den fazla yazar imza günleri ve söyleşiler düzenleyecek.

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, iki yıllık bir aradan sonra yine okurlarla buluşmanın mutluluğunu yaşadıklarını belirtti.

Kepez Kitap Fuarı’nın 10 gün boyunca son derece özel, güzel ve nitelikli bir kültür sanat ortamı yaşatacağını belirten Tütüncü, şöyle konuştu:

“Kitap fuarı, okuma sevgisini bambaşka bir şekilde gönüllere nakşediyor. Yeni çıkmış kitapları bir arada görebildiğimiz son derece müstesna bir ortam sağlıyor. Elbette sanal ticaretle çok değişik kitaplara aynı anda ulaşmak mümkün ama buradaki kitaplara dokunmak, sayfalarını karıştırmak, içerisindeki mis gibi kokuyu içimize çekmek bambaşka bir hava veriyor okuyucuya. Kitapla arasında kurduğu ilişkiyi, o aşkı derinleştiren bir unsur oluyor.”

Tütüncü, fuarda 400’den fazla yayınevinin yer aldığını ifade ederek, 200’den fazla yazarın da imza günü ve söyleşilere katılacağına söyledi.

Fuara ilginin çok yoğun olduğunu dile getiren Tütüncü, “Fuar süresince rutin işlerini bir kenara bırakarak, buraya daha çok vakit ayırıyorum. Vatandaşlarımızdan geri dönüşler alıyorum. Herkes büyük bir mutluluk içerisinde hayranlığını dile getirerek, teşekkürlerini sunuyorlar.” dedi.