Bursa’da, metal üzerine faaliyette bulunan atölyenin sahibi Rıdvan Sevim, 6 aylık çalışmayla Atatürk’ün siyah pelerinli ve silindir şapkalı fotoğrafını çelikten heykele taşıdı.

Daha önce çok sayıda sosyal sorumluluk projesinde, yaptığı metal heykellerle yer alan Rıdvan Sevim, Atatürk heykelini modern sanatla yorumlamak için proje hazırladı.

Bursa’da, metal üzerine faaliyette bulunan atölyenin sahibi Rıdvan Sevim, 6 aylık çalışmayla Atatürk’ün siyah pelerinli ve silindir şapkalı fotoğrafını çelikten heykele taşıdı. Sevim ve ekibinin parlak paslanmaz çelik kullandığı 1,9 metre uzunluk ve 1700 kilogram ağırlığındaki heykel 6 ayda tamamlandı. ( Kaynak: Ali Atmaca – Anadolu Ajansı )

Sevim ve ekibinin parlak paslanmaz çelik kullandığı 1,9 metre uzunluk ve 1700 kilogram ağırlığındaki heykel 6 ayda tamamlandı.

Bursa’da, metal üzerine faaliyette bulunan atölyenin sahibi Rıdvan Sevim, 6 aylık çalışmayla Atatürk’ün siyah pelerinli ve silindir şapkalı fotoğrafını çelikten heykele taşıdı. Sevim ve ekibinin parlak paslanmaz çelik kullandığı 1,9 metre uzunluk ve 1700 kilogram ağırlığındaki heykel 6 ayda tamamlandı. (Kaynak: Ali Atmaca – Anadolu Ajansı )

Atatürk’ün frak giydiği, uzun pelerinli ve silindir şapkalı fotoğrafındaki görselden yola çıkarak heykeli tasarlayan Sevim, Gazi’nin farklı görselleri üzerinde de çalışma yapmayı planlıyor.