Beijing Kış Olimpiyat Oyunları’na katılan atletlerden bazıları kendi ülkelerine dönmeye başladı. Olimpiyat köyünde gönüllülerle vedalaşan atletler, Beijing 2022 Kış Olimpiyat Oyunları’nın onlara güzel bir izlenim bıraktığını belirttiler.

Atletler Çin’den ayrılmaya başladı_fororder_sporcu1

Andorra Prensliği Kafilesi Başkanı Jordi Orteu Fort gazetecilere verdiği demeçte “Kış Olimpiyat Oyunları’nın maskotlarını uçakla götüreceğiz ve Ulusal Olimpiyat Komitemize hediye edeceğiz. Bu da gönüllülerle beraber Fener Bayramı sırasında yaptığım fener. Feneri kendi evime götüreceğim.” dedi.

Atletler Çin’den ayrılmaya başladı_fororder_sporcu2

Lüksemburg’dan alp disiplini kayakçısı Matthieu Osch, kendisinin ilk defa Çin’i ziyaret ettiğini belirtti. Çin’in üst düzey yarış ve üst düzey alıştırma koşullarına sahip olduğunu hatırlatan Osch, Çin’de daha uzun kalamayacağına üzüldüğünü dile getirdi. Birçok rozet topladığını söyleyen Osch, bu rozetlerin kendisine Çin’i hatırlatacağını belirtti.

Atletler Çin’den ayrılmaya başladı_fororder_sporcu3

Dünya ülkelerinin atletleri kendi dilleri ve yeni öğrendikleri Çince ile vedalaşarak, tekrar bir araya gelmeyi dilediler.