İngiltere Premier Lig takımlarından West Bromwich forması giyen milli oyuncu Okay Yokuşlu, geleceği, Avrupa Şampiyonası, Ozan Kabak ve Emre Mor hakkında konuştu.

Devre arasında Celta Vigo’dan Premier Lig takımlarından West Bromwich Albion’a kiralık olarak katılan milli oyuncu Okay Yokuşlu, Radyospor’un sorularını yanıtladı.

“Geldiğim ilk günden bu yana kulübün desteğini hissediyordum. Şu an çok memnunum ve her şey yolunda. Zaten buraya gelirken takımın durumunu biliyordum. Hocam Sam Allardyce buraya gelmemde çok yardımcı oldu. Gelirken de zor olduğunu biliyordum. Mücadelemizi veriyoruz. Futbolda hiçbir şey kolay değil. Kalan maçlarda toplayabildiğimiz kadar puan toplayıp sezon sonunda ne olacak göreceğiz. Ligin kendi özelliği itibarıyla herkes herkesi yenebilecek durumda. Puan kapanır diye düşünüyoruz ama rakiplerimiz de kazandığımız hafta kazanıyor. Biz kendi maçlarımıza konsantre olacağız. Toplayabildiğimiz kadar galibiyetler toplamalıyız. Önümüzdeki takımların mağlup olmasını beklemek zorundayız. Kalan maçlarda iyi konsantre olup puan ve puanlar toplamak istiyoruz.”

“Ben sözleşmeye zorunlu satın alma konulmasını istemedim. Buraya gelirken güvenim tamdı. Sezon sonu gelince oturulur konuşulur. O yüzden opsiyon koydurtmadım sözleşmeme. Futbol anlamında İspanya biraz daha pasa dayalı, İngiltere’de ise daha direkt bir oyun var. Çoğu insan İngiltere’yi fizik olarak görse de aynı zamanda teknik ve taktiğin olduğu bir lig. Karşılaştırma yapacak olursak birisi taktik ve topa sahip olma açısından zengin, diğeri ise bütün yollardan daha zengin bir lig. İspanya’da da daha çok tempolu maçlar oluyor. Gerçekten iki ligde çok iyi. İkisinde de çok iyi maçlar oynadım, çok güzel zamanlarım geçti. Şu an için bazı yönden Premier Lig daha zor diyebilirim.”

“Avrupa Şampiyonası’nı kazanabiliriz. Bu kaliteye kesinlikle sahibiz. Oynanılan maçlarda da bunu gösterdik. Tabii ki eksiklerimiz var. Turnuva oynamak başka bir şey. Son grup maçında Letonya’ya kaybettiğimiz maç yumruk niyetinde oldu. 9 puanla kapatmak istiyorduk. İlk 2 maç çok iyi geçti. Son maçtaki beraberlik sonrası kursağımızda kaldı. Bu da demek oluyor ki ders çıkarmamız gereken konular var. Takımımız genç ve potansiyelli. Başımızda da çok tecrübeli bir hocamız var. Turnuvada çok büyük işler yapabiliriz. Ancak önce bu gruptan çıkmamız gerekiyor. Daha sonra gidebildiğimiz kadar gideceğiz ama önce gruptan çıkmak gerek.”

“Yeni transferler olarak iyi anlaşıyoruz Diagne ile. Ona da yakın oturuyoruz. Kendini motive hissediyor ve hedefimize odaklanmış durumda. O da açıkçası takımı ligde tutmayı istiyor.”

“Emre gerçekten iyi bir çocuk, çok iyi niyetli. Hiç kimseye kötülüğü olmayan bir insan. Futbol anlamında beklentiler daha fazlaydı. Ama bir anda inanılmaz bir yükseliş yaptıktan sonra onu idare etmek kolay değil. Tabii burada da destek çıkan insanların olması gerekiyordu. Emre bunun eksikliğini yaşamış olabilir. Çok başarılı olmasını istiyorum. Tabii ki kendi kariyeri, hayatı. Sonuçta onun da doğruları, yanlışları, istekleri ve hedefleri vardır. Ne yaparsanız kendinize yaparsınız. Kendi kaderini çizecek kişi o.”

“Dünyanın en büyük kulüplerinden bir tanesinde oynuyor. O yaşta orada olmak çok önemli. Sorumluluğu taşıyan bir arkadaşımız. Oynadığı her maçta da kendini geliştirdi. O da kiralık olarak geldi. Onun için de en iyisini diliyorum.”