Eski Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım, Fenerbahçe ile Galatasaray arasında devam eden şampiyonluk polemiği hakkında A Spor’a açıklamalarda bulundu.

Aziz Yıldırım’ın açıklamalarından satır başları şöyle:

“3 senedir susuyorum ama artık konuşmam gerekti. Çünkü Galatasaray Kulübü Aziz Yıldırım üzerinden Fenerbahçe’ye savaş açma yoluna gitti. Ben Fenerbahçeli değilim, Fenerbahçe’nin kendisiyim. Ben Fenerbahçe için hapis yattım.

1959’dan bu yana Beşiktaş’ın iki şampiyonluğu sığmıyor dedim. Fenerbahçe’nin 28 şampiyonluğunu 2017’deki konuşmamda söyledim. Fenerbahçe şampiyon olmuşsa bunların müracaatını yapıyorsun, federasyon da tabii ki bunu tasdik edecek. Buradaki ince nokta aradaki fark şampiyonluğu getirip de yayın haklarından alacak mı almayacak mı? Galatasaray’ın itiraz etmesi gereken budur. Onların zekâları yetmiyor. İnce nokta, eski şampiyonluk yayın hakkından pay alınacak mı? Galatasaray buna itiraz etmeli.

“MÜRACAAT ETMEDİM”

Bu şampiyonluk konusunda ben yayın hakları için itiraz ettim. Bugün Türker Aslan’ı dinledim, ‘Biz karar verdik. Müracaat reddedildi’ diyor. Yalan söylüyorlar. Ben hiçbir zaman müracaat etmedim. Ret falan yok.

Bugün GS TV’yi izlerken Galatasaray adına utandım. Montaj yapıp, FETÖ’nün yaptığı gibi konuşmamı kesip doğramışlar sonra da ‘Aziz Yıldırım böyle böyle dedi’ diyorlar. Ben Fenerbahçe’nin haklı olduğu tüm davalarda Fenerbahçe’nin yanındayım.

Galatasaray şampiyon olsun diye dua eden adamı biliyoruz. Fetullah Gülen’in kimin şampiyon olması için dua ettiği ortadadır. Ben bunlarla Türkiye’de mücadele eden ilk kişiyim.

“BU ÜLKEYE ŞİKEYİ GALATASARAY GETİRMİŞTİR”

Ben ‘Fenerbahçe şike yapmadı’ diyorum. Ama ‘Galatasaray şike yaptı’ diyorum. Bu ülkeye şikeyi Galatasaray getirmiştir. Galatasaray beni mahkemeye verdi. Mahkeme karar verdi, benim açıklamalarımda suç olmadığını belirttiler. Mahkeme bile tescilledi.”