Çin Medya Grubu’nun (ÇMG)  2021 Bahar Bayramı Galası’yla ilgili basın toplantısı bugün Beijing’de düzenlendi.

Yetkililer galadaki programlarlar ve uygulanan en son teknolojiler hakkında bilgi verdi.

Çağımızın ana teması, toplumsal gerçekler ve halkın yaşamını yansıtacak bu seneki gala, “mutlu, hayırlı ve neşeli” bir yeni yıl atmosferinde, dünyadaki çeşitli yerlerde bulunan Çinlilere güven verici ve kalplerini ısıtan bir kültürel şenlik sunacak.

Bu sadece bir kültürel ve sanatsal gala değil, aynı zamanda bilimsel ve teknolojik inovasyon şenliği olacak.

İleri teknolojik yöntemlere dayanan gala ÇMG’nin “5G+4K/8K+AI”stratejisinin en son başarılarını sergileyerek izleyicilere görkemli bir görsel ve işitsel şölen sunacak.

Bu yıl ki Bahar Bayramı Galası, ÇMG’nin 8K ultra yüksek çözünürlüklü TV deneme kanalında ilk kez olarak canlı yayınlanacak.

ÇMG, Çin’deki dört büyük telekomünikasyon operatörüyle birlikte Beijing, Shanghai, Guangzhou ve Shenzhen dahil olmak üzere 10 şehirde halka açık yerlerde yer alan 30’dan fazla 8K ultra yüksek çözünürlüklü geniş ekran ve 8K televizyonda galayı eş zamanlı olarak yayınlayacak.

Yeni Yıl arifesinde Amerika Birleşik Devletleri (ABD), Fransa, İtalya, Rusya ve Japonya dahil olmak üzere 170’den fazla ülkeden 600’den fazla medya kuruluşu da Bahar Bayramı Galası’nı canlı yayınlayacak.