Bahar Bayramı, Çinlilerin en önemli geleneksel bayramıdır. Çin halkının uğurlu ve mutlu bir Bahar Bayramı’nı geçirmesi, Çin Cumhurbaşkanı Xi Jinping’in hiç değişmeyen arzusu.

Cumhurbaşkanı Xi, 10 yıldır Bahar Bayramı öncesinde halkı ziyaret ederek yaşam koşullarını yakından izledi. Bu artık Xi Jinping’in bir alışkanlığı oldu.

Soğuk hava ve kar yağışlarına rağmen Xi Jinping bu sene Bahar Bayramı öncesinde Çin’in kuzeyindeki Shanxi eyaletinde iki köyün sakinlerinin evlerinde ziyaret etti.

Geride kalan on senede, Xi Jinping Bahar Bayramı yolculuğu, Gansu, İç Moğolistan, Shan’anxi, Jiangxi, Hebei, Sichuan, Yunan, Guizhou ve Shanxi gibi eyaletleri ve başkent Beijing’i kapsadı.

Cumhurbaşkanı Xi, “Çeşitli çalışmalarımızın esası, her hanenin işleri” dedi. Bahar Bayramı ziyaretlerinde köylülerin sözleri ve zorlukları hep Xi Jinping’in aklında kaldı. Xi, “Çin Komünist Partisi’nin amacı, vatandaşların yaşam seviyesini sürekli olarak yükseltmektir. Herkes refaha kavuşmalı, elde ettiğimiz neticelerden razı olmamalıyız, önümüzde uzun bir yolu bulunuyor.” diye konuştu.