Hazine ve Maliye Bakanı Nebati, Türkiye İhracatçılar Meclisi ve Otomotiv Yetkili Satıcıları Derneği heyetleriyle görüşmeler gerçekleştirdi.

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) Başkanı İsmail Gülle ve Yönetim Kurulu üyeleriyle bir araya geldiğini belirterek, katılımcı bir anlayış ilkesiyle iş dünyasıyla olan görüşmelere devam ettiklerini bildirdi.

Bakan Nebati, söz konusu görüşmeye ilişkin Twitter hesabından paylaşımda bulundu.

Paylaşımında, katılımcı bir anlayış ilkesiyle iş dünyasıyla olan görüşmelere devam ettiklerini kaydeden Nebati, “Yatırım, üretim, ihracat ve istihdam odaklı Türkiye Ekonomi Modelimiz başta olmak üzere son dönemde devreye aldığımız uygulamalar ve ekonomideki güncel meselelerle ilgili kapsamlı bir istişare toplantısı gerçekleştirdik.” ifadelerini kullandı.

OYDER HEYETI İLE GÖRÜŞME

Bakan Nebati, Otomotiv Yetkili Satıcıları Derneği (OYDER) Başkanı Turgay Mersin ve yönetim kurulu üyeleriyle de bir araya geldi.

Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, görüşmeye ilişkin bilgi veren Nebati, “Sektörel bazlı görüş ve önerilerin yanı sıra uygulamaya koyduğumuz politikalarımızın etki ve çıktılarını detaylı bir şekilde aktardık.” ifadesini kullandı.

TİM BAŞKANI GÜLLE’DEN GÖRÜŞME SONRASI AÇIKLAMA

Görüşmeye ilişkin TİM’den yapılan açıklamaya göre, İstanbul’da gerçekleşen görüşmelerde gündemdeki son gelişmeler ele alındı.

Açıklamada görüşlerine yer verilen TİM Başkanı Gülle, ihracatçıları yol ve kader arkadaşı olarak gören Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın güçlü iradesini ve yoğun desteğini her zaman arkalarında hissettiklerini belirtti.

Gülle, “Bu iradenin ekonomi alanındaki yönetimini güçlü bir iletişimle gerçekleştiren sayın Bakanımız ve Türkiye’nin güçlü üretim yapısının mimarı olan ihracatçıların buluşması bu sebeple son derece önemli. Dünya ekonomisinin son derece kırılgan bir seyir izlediği bir dönemde Türk ihracatçısının hedeflerini tutturması için bu iş birliği çok değerli. El birliğiyle, çalışmayla, ortak akılla bu süreci optimum fayda ile tamamlayabiliriz.” ifadelerini kullandı.