Bayern Münich, Hansi Flick yönetiminde Avrupa futbolunu domine ediyor. Şampiyonlar Ligi’nde çeyrek finale yükselen Alman ekibi, tarihinde ilk defa üst üste ikinci kez Devler Ligi’ni kazanmayı hedefliyor.

Bayern Münih’in tarihinde 3 Kasım 2019’da atılan bir imza unutulmazlar arasına girdi. O tarihte, sıkıntılı günler geçiren Alman ekibi, Niko Kovac’ın görevine son vererek Hansi Flick’i takımın başına getirdi.

Alman Milli Takımı’nda Löw’ün yardımcılığını yapan 56 yaşındaki çalıştırıcının, Bavyera ekibinde geçici bir süre görev yapması bekleniyordu. Buna rağmen Hansi Flick sıra dışı bir performansla yaklaşık 1.5 yılda takımına 6 kupa kazandırdı.

Flick yönetiminde tüm kulvarlarda mutlu sona ulaşan Bayern Münich, Şampiyonlar Ligi kupasını üçüncü kez müzesine götürdü. Bavyera ekibi, şimdi de Hansi Flick’le tarihinde ilk defa üst üste ikinci kez Şampiyonlar Ligi kupasını kaldırmayı planlıyor.

Devler Ligi’nde Lazio’yu iki maçta da yenerek çeyrek finale kalan Bayern Münih, böylece hedefine bir adım daha yaklaştı. Bundesliga’da 4 puan farkla lider durumda bulunan Alman ekibi, Şampiyonlar Ligi’nde Hansi Flick yönetimde mağlubiyet yaşamadı.

Kaynak: TRT SPOR