Xinhua

Beijing 2022 organizatörleri, Beijing 2022 Kış Olimpiyat Oyunları sırasında Covid-19 testlerinin sporcuların sağlık ve güvenliğini maksimum ölçüde sağlayacağını söyledi.

Organizatörler tarafından yapılan açıklamada, Beijing 2022 Kış Olimpiyat Oyunları sırasında yapılan Covid-19 testlerinin uluslararası standartlara uygun olduğu ve sporcular ile katılımcıların sağlık ve güvenliğini maksimum ölçüde sağlayacağı bildirildi.

Beijing Kış Olimpiyat Oyunları Organizasyon Komitesi’nin salgınla mücadele işleri sorumlusu Huang Chun, Beijing 2022’nin önleme ve kontrol çalışmalarının titiz ve bilimsel olduğunu vurgulayarak, “Nükleik asit test laboratuvarları tarafından kullanılan testler, sıkı bir şekilde sertifikalandırılmış olup, ulusal ve uluslararası standartlara uygundur.” diye konuştu.

Resmi Beijing 2022 kılavuzuna göre, virüs testi pozitif çıkan kişiler, yanlış pozitif sonuç verme olasılığını önlemek için ikinci bir testten geçecek.

Huang Chun, “Numune alma ve laboratuvar test personelinin tamamının profesyonellerden oluştuğunun altını çizerek, “Oyunlardan önce sıkı bir eğitim aldılar. Laboratuvarlar, kalite ve biyolojik güvenlik yönetim sistemleri ile denetleniyor. Test sonuçları çok güvenilir. Beijing Kış Olimpiyat Oyunları’nın planlandığı gibi güvenli ve sorunsuz bir şekilde gerçekleştirileceğinden eminiz.” ifadelerini kullandı.