Bugün Çin’deki 24 sezon arasından Da Han sezonudur. Da Han, havanın son derece soğuk olduğu anlamına gelir. Bugünkü kar yağışı ise Da Han sezonuna tam uyuyor.

Beijing Kış Olimpiyatları’na 15 gün kala kar yağması ise kış olimpiyatlarına yönelik iyi şansı sembolize etti.

Beijing Kış Olimpiyatları Komitesi tarafından verilen bilgilere göre, şu an kış olimpiyatları temasını taşıyan kentsel peyzaj düzenlemeleri temel olarak tamamlandı.

3 ikonik peyzaj alanı, 10 temalı süsleme köşesi ve 200 bin fener ve ışık dahil birbirinden etkileyici süslemeler bugün görüceye çıktı. Ansızın yağmaya başlayan kar ise Kış Olimpiyatları’na özel bir atmosfer kattı.

Yukarıdaki çiçek süsleme köşesi, 2022 Kış Olimpiyatları’nın iki maskotu Bing Dun Dun ve Xue Rong Rong dahil, yeni yıl ve Bahar Bayramı’nda şans getiren Fu (福) karakteri gibi öğelerden oluşuyor.

Bunun dışında Beijing’in ana bulvarı Changan Caddesi’nin kenarlarında bulunan 10 çiçek süsleme köşesinin tamamı Beijing Kış Olimpiyatları ve Bahar Bayramı öğelerini içermektedir.

Bu çiçek süsleme köşesinin arkasında yer alan üç ağaç, doğal olarak ağaçtan düşen dallardan oluşturuldu. Bu dalların geri dönüşümlü kullanımı tasarruf kavramını yansıttı.

Bunun dışında kar altındaki çiçek köşelerinin manzarası çok güzel. Buralar kent sakinlerinin anı fotoğrafı çekmesi için cazip yerler haline geldi.

Beijing’deki başlıca cadde olan Chang’an Caddesi’nin iki kenarındaki Kış Olimpiyatları temalı çiçek köşeleri bugün kırmızı fener ve Çin düğümü şekillerindeki ışıklarla aydınlatıldı.

Aynı zamanda Beijing’in başlıca sokaklarındaki Kış Olimpiyatları öğelerini taşıyan dekorların ışıkları da bu akşam açıldı.

Öte yandan Kış Olimpiyatları için olağanüstü hava koşullarında ulaşıma acil müdahale tatbikatı sürdürülüyor. Kar yağışında yolda oluşabilecek buzlanmaya karşı buz ve kar temizlemek için tüm yerel birimler görevlendirilecek.