Uluslararası Kayak Federasyonu (FIS) Alp Disiplini Kayak Komitesi Başkanı Bernhard Russi, dün Çin Medya Grubu’na (CMG) verdiği röportajda, Beijing’deki Yanqing bölgesinde yer alan Ulusal Alp Disiplini Kayak Merkezi’nin işleyişi çalışmalarını takdirle değerlendirdi.

Daha önce İsviçre’nin Alp Disiplini Kayak şampiyonu olan Berhard Russi aynı zamanda Beijing Kış Olimpiyat Oyunları kapsamındaki Ulusal Alp Disiplini Kayak Merkezi tesisinin tasarımcılarından biridir.

Berhard Russi, Beijing Kış Olimpiyatları’na katılan birçok seçkin alp disiplini kayakçısının bu stadyumu çok beğendiğini söyledi.

Berhard Russi, “Buradaki her şey gelen sporcular için sürprizlerle dolu.  Onlar burada kayak yapmayı seviyorlar. Her gün masmavi gökyüzü ve güzel manzaralar var.” dedi.

Bernhard Russi, pistteki kar artık o kadar mükemmel ki, piste kayakçı cenneti denebileceğini belirtti. Eski bir alp disiplini olimpiyat şampiyonu olan Russi, yarışma alanına girecek sporculara iyi dileklerini iletti.

Russi, seçkin sporcuların bu göze çarpan olimpiyat oyunlarında mucize yaratmaya devam etmeleri arzusunu da dile getirdi.