Beşiktaş yönetimi, transfer için görüşmelerini hızlandırdı. Siyah-beyazlıların öncelikli hedefi Rachid Ghezzal’ı takımda tutmak.

Beşiktaş’ta transfer çalışmaları hız kazandı. Ghezzal’ın takımda kalmasını amaçlayan yönetim, İstanbul’da Cezayirli oyuncunun temsilcisi Anoir Fazuli ile görüşmelerini sürdürüyor.

İlk görüşmede 3 milyon Euro maaş isteyen Ghezzal’a 1 milyon 800 bin Euro önerildi. 29 yaşındaki futbolcunun da Beşiktaş’ta oynamak istemesinden dolayı ilerleyen süreçte orta yolun bulunabileceği ifade edildi.

Bu durumda, Ghezzal’ın kulübü Leicester City ile bonservis konusunda masaya oturulacak.

Yönetim, bir yandan da temaslarını sürdürdüğü Alex Teixeria ile belli aşamaya geldi. Ancak Adem Ljajic’in takımda kalması durumunda bu transfer zora girebilir.

LJAJIC’E KOLAYLIK SAĞLANACAK

Yıllık maaşı hayli yüksek olan Adem Ljajic’e İtalya’dan tekliflerin olduğu biliniyor. Siyah beyazlılar, ayrılması durumunda Ljajic’e gereken kolaylığı sağlayacak.

Teknik direktör Sergen Yalçın, Teixeria’yı kadrosunda görmek istediğini yönetime iletmişti. Siyah beyazlıların Ghezzal’ın durumunun netleşmesinin ardından bu transfere yoğunlaşması bekleniyor.