2022 Beijing Kış Olimpiyatları yaklaştıkça, bazı ülkelerin sporcuları yarışmalarını tamamlayıp ülkelerine döndü.

Sporcular basın mensuplarına verdikleri röportajlarda, Beijing Kış Olimiyatları’nn organizasyonu ve yarışma tesislerinin onlarda derin izlenim bıraktığına işaret ederek unutulmaz bir olimpiyat oyununu geçirdiklerini belirttiler.

Fransız atlet: “Beijing Kış Olimpiyatları kusursuzdu.”

Fransız kayakçı Tess Ledeux ve Çinli kayakçı Gu Ailing, Beijing Kış Olimpiyatları’nın Freeski Big Air finalindeki müheşem yarıştı. Tess Ledeux, Fransa’ya döndükten sonra yaptığı konuşmada, Beijing Kış Olimpiyatları’nın son derece mükemmel bir şekilde organize edildiğini, kusursuz olarak nitelendirilebildiğini kaydetti.

SUUDİ ARABİSTANLI ATLET: YANGQING KAYAK MERKEZİ’NE BİR KEZ DAHA GELECEĞİM

Suudi Arabistan Alp disiplini kayakçısı Fayq Al-Abadi, tarihte Körfez ülkelerinden Kış Olimpiyat Oyunları’na gönderilen ilk sporcu oldu.

Fayq Al-Abadi, yurda döndükten sonra Beijing Kış Olimpiyatları’nda yaşadıklarına atıfta bulunarak gelecekte fırsat varsa mutlaka buradaki kayak merkezlerinde tekrar idman ve yarışmalara katılacağını söyledi.

RUS ATLETLER VE İZLEYİCİLER: “BEIJING KIŞ OLİMPİYATLARI SÜPER.”

Rusya Olimpiyat Komitesi’nin bazı atletleri dün Moskova’ya döndü. Sporcuları havaalanında karşılayan Rus halkı, Beijing Kış Olimpiyatları’nı takdirle değerlendirdiler.

Rus bir izleyici, “Beijing Kış Olimpiyatları son derece başarılıydı. Özellikle salgın döneminde Olimpiyat oyunlarının düzenlenmesi çok zor bir iştir ve yüklü çaba harcanması gerekiyor.” diye konuştu.