Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, İtalya’nın ev sahipliğindeki G20 Dışişleri Bakanları Toplantısı kapsamında, aralarında Amerika Birleşik Devletleri (ABD) Dışişleri Bakanı Antony Blinken, Birleşik Krallık Dışişleri Bakanı Dominic Raab ve Arjantin Dışişleri Bakanı Felipe Sola’nın olduğu çok sayıda mevkidaşıyla ikili temasta bulundu.

Bakan Çavuşoğlu, G20 Dönem Başkanı İtalya’nın tarihi Matera kentinde ev sahipliği yaptığı G20 Dışişleri Bakanları Toplantısı sırasında bazı mevkidaşlarıyla ikili görüşmeler yaptı.

Çavuşoğlu, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, Birleşik Krallık Dışişleri Bakanı Raab ile bir araya geldiğini ve Türkiye-Birleşik Krallık ilişkileri, Suriye ve Libya dâhil olmak üzere bölgesel konuları ele aldıklarını belirtti.

Bakan Çavuşoğlu, başka bir paylaşımında da Arjantin Dışişleri Bakanı Sola ile görüştüğünü, mevkidaşıyla siyasi ve ekonomik ilişkileri ele aldıklarını bildirdi.

Bu arada, diplomatik kaynaklardan edinilen bilgiye göre Çavuşoğlu, ABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken, Nijer Dışişleri Bakanı Hassoumi Massoudo, Cezayir Dışişleri Bakanı Sabri Bukadum ve Ruanda Dışişleri Bakanı Vincent Biruta ile de ayaküstü ikili görüşmelerde bulundu.