Çin’de bu yıl içinde gönderilen kargo sayısı 100 milyara ulaştı.

Çin Devlet Posta Bürosu Başkan Yardımcısı Chen Kai konuyla ilgili düzenlenen basın toplantısında, son yıllarda Çin’in kargo sektöründe büyük ilerlemeler kaydedildiğine işaret etti. Chen, konuya ilişkin olarak şu bilgileri verdi:

“Bu yıl Çin’de gönderilen kargo sayısı 100 milyara ulaştı. Çin, gönderilen kargo sayısı konusunda son sekiz yıldır dünyada birinci konumda. Kargo sektörünün desteğiyle, internetten perakende satışlarda, tarım ürünleri satışlarında, imalat sanayisinin üretim hacminde ve sınır ötesi e-ticaret satışlarında sürekli yeni rekorlara imza atıldı. Sekiz Çinli kargo şirketi de borsaya girdi. Bunun dışında, bütün ülkeyi kapsayan ve Çin’i dünya ülkeleriyle bağlayan kargo hizmet sisteminin sağlam bir temeli oluşturuldu.

Çin’de her gün yaklaşık 700 milyon kişi kargo hizmetinden faydalanıyor ve her sene kargo sektöründe istihdam edilen kişilerin sayısı 200 binin üzerinde. Üstelik, büyük veri, nesnelerin interneti, yapay zeka, Beidou navigasyonu ve insansız hava araçları gibi yeni teknolojiler de kargo sektöründe daha yoğun şekilde kullanılıyor.”