Beijing 2022 Kış Olimpiyatları sona erdi, dünyanın dört bir yanından gelen sporcular da Çin’den art arda ayrılmaya başladı. O zaman bakalım, sporcular valizlerinde hangi hediyeleri evlerine getirdiler!

Amerika Birleşik Devletleri’nin (ABD) profesyonel snowboard sporcusu Tessa Maud: “Bunu röportaj sırasında bana hediye ettiler, bir dostluk sembolü olarak Bing Dundun! Ne kadar sevimli.” dedi.

Avusturyalı kızak sporcusu Lisa Schulte panda şapkalarını ailesine götürdü.

Ekvadorlu alp kayakçısı Sarah Escobar eşyaları videoda gösterirken “Her zaman Bing Dundun yanımda, benim şanslı maskotum. Öte yandan Beijing Kış Olimpiyatları tarafından yapılan bu resmi formayı da çok beğendim.” ifadelerini kullandı.

Bosna-Hersek’ten gelen sporcu Mirza Nikolajev ise, Çinli hayranı tarafından çizilen resmi sosyal medya platformunda paylaştı.

Kanadalı kayakla atlama sporcusu Abigail Strate, rozetlerle dolu bir şapka göstermenin yanı sıra 2 valiz, 4 sırt çantası ve 12 tane ceketiyle ülkesine geri döndü.

İspanyol serbest stil kayakçı Thib Magnin sosyal medya platformunda bir paylaşım yaptı. Thib Magnin paylaşımında “Çin’den çok fazla sevgi aldım, destekleriniz için çok teşekkürler!” yorumunda bulundu .

Alman snowboard sporcusu Leon Vockensperger, kendisinin Çin’de heyecan verici bir deneyim elde ettiğini ve Çin’den çok güzel anılarla ayrıldığını belirtti.