Çin Kızılhaç Derneği’nden edinilen bilgilere göre, dernek tarafından Afganistan Kızılay Derneği’ne bağışlanan 130 tonluk un kısa süre içinde Xinjiang Uygur Özerk Bölgesi’nden yola çıktı.

Afganistan’a gönderilen un, Çinli Tencent Şirketi’ne ait hayır işleri fonu tarafından Çin Kızılhaç Derneği aracılığıyla bağışlandı.

Xinjiang Uygur Özerk Bölgesi’ndeki bir ticaret şirketinin yardımıyla gönderilen un paketleri, gıda krizi içinde kalan Afganistan’a acil yardım sağlayacak.

Geçen yıl Afganistan’da köklü değişiklikler meydana geldi. 39 milyon Afgan halkı bir insani krizle karşı karşıya kaldı. Bu duruma büyük ilgi gösteren Çin Kızılhaç Derneği, insani yardım için aktif olarak harekete geçti ve Afganistan’daki Kızılay Derneği’ne yaşam ve tıbbi tedavi için acil ihtiyaç duyulan 10 milyon yuan değerindeki yardım malzemeleri bağışladı.

Afganistan’daki durumu ve insani ihtiyaçları sürekli takip eden Çin Kızılhaç Derneği, elinden gelen tüm insani yardımı sağlayarak, insanlığın kader ortaklığı kavramını yerine getirmeye devam ediyor.