Şampiyonlar Ligi finalinin ardından Manchester City’de gözler forvet transferine çevrildi. City Başkanı Haldun El Mübarek, Agüero seviyesinde bir oyuncuyu kadroya katmak istediklerini belirtti.

Geride bıraktığımız sezonu Premier Lig’de şampiyon olarak tamamlayan ancak Şampiyonlar Ligi’ni Chelsea’ye kaptırarak tatsız bir final yapan Manchester City’de gündem transfer! Agüero’yu Barcelona’ya uğurlayan İngiliz ekibi, hücum hattını kariyerli bir forvet oyuncusuyla takviye etmek istiyor.

Konuyla ilgili görüşlerini dile getiren Manchester City Başkanı Haldun El Mübarek, söz konusu pozisyon için gereken bütçeyi ayıracaklarını söyledi. Sergio Agüero gibi kulüp tarihinde çok önemli bir yeri olan golcüyle yollarını ayırdıklarını hatırlatan El Mübarek, “Onun yerini doğru bir isimle doldurmalıyız. Ligi şampiyon tamamladık diye arkamıza rahat bir şekilde yaslanamayız. Bu en büyük hatalardan biri olur. Bu seviyede mücadele ediyorsak, takıma sürekli yeni yetenekler kazandırmalıyız. Forvet pozisyonu dışında da kaliteli yatırımlar yapmamız gerekiyor.” değerlendirmesinde bulundu.

Bu açıklamaların ardından İngiliz basını, Manchester City’nin Harry Kane’i gündemine aldığı yönünde haberler yaptı. Tottenham’dan ayrılmak isteyen İngiliz golcünün kupa kazanabileceği bir takımda forma giymek istediğini hatırlatan İngiliz basını, Borussia Dortmund ile harika bir sezonu geride bırakan Haaland’ın da adaylardan biri olduğunu ileri sürdü.

Öte yandan Guardiola’ya büyük bir güven duyduklarını dile getiren El Mübarek, tecrübeli çalıştırıcıyla yola devam edeceklerini de sözlerine ekledi.

Kaynak: beINSPORTS