Tottenham Menajeri Antonio Conte, ara transfer döneminde kulübün performansından memnun değil. Conte, ara transferde güçlenmek yerine zayıfladıklarını söyledi.

Parlak teknik adamlık kariyerinde, çok uzun bir aradan sonra, üst üste 3 lig maçında yenilgi gören Antonio Conte, kulübün son durumunu ve ara transfer dönemi hamlelerini değerlendirdi.

Kulusevski ve Bentancur transferlerine karşın, 4 oyuncu kaybettiklerini hatırlatan Conte, güçlenmek yerine zayıfladıklarını söyledi.

Başarılı menajer; “Ocak ayında olanlar kolay değildi. Dört önemli oyuncu kaybettik ve yerlerine sadece iki oyuncu aldık. Sadece sayısal olarak bile baktığınızda, kâğıt üzerinde kadroyu takviye etmek yerine zayıflattık.” dedi. Conte, ara transferdeki hamleler ile kulübün gelecek vizyonunun farkına varma şansı yakaladığını da dile getirdi. İstediği hazır oyuncuların alınmadığını belirten Conte; “Bentancur ve Kulusevki gelecek için ideal yatırımlar. Tottenham hazır oyuncular yerine, genç oyuncuları bulup yetiştirmek istiyor. Kulübün vizyonu ve felsefesi bu. Hızlı bir şekilde gelişmek için deneyimli oyunculara ihtiyacınız var. Ancak şu anda, kulübün böyle bir hedefi olmadığını fark edebiliyorum.” diye konuştu.

kaynak: beINSPORTS