Antonio Conte’nin teknik direktörlüğüne getirildiği Tottenham’da oyuncularda heyecan başladı.

İngiltere Premier League ekiplerinden Tottenham, üst üste gelen kötü sonuçların arından teknik direktör Nuno Espirito Santos ile yolları ayırıp, bir süredir boşta olan başarılı teknik adam Antonio Conte’nin takımın başına geçirildiğini açıklamıştı.

Conte gibi kariyerinde İngiltere Premier League şampiyonluğu dahil birçok kupa olan bir teknik adamın takımın başına geçmesi camiada heyecan yarattı. Bu sezon olmasa bile önümüzdeki sezondan itibaren tekrar iddialı bir takım olabilme heyecanı yaşanırken, takımın en önemli oyuncusu Harry Kane de geleceği hakkında karar değişikliğine gidecek.

İngiliz basınındaki haberlere göre yaz transfer döneminde de takımdan ayrılmak isteyen ama transferi gerçekleşmeyen, bu sezon gelen kötü sonuçlarla beraber daha da mutsuz olan Kane, Conte’nin gelişi ile takımda kalmaya karar verdi. Kupalar kazanabileceği bir ortamda bulunmak istediği için Tottenham’dan ayrılmak isteyen İngiliz santrfor, İtalyan teknik adamın varlığı ile bunu Tottenham’da denemeye devam etme kararı aldı.

Conte, Juventus ile 3, Inter ile 1 İtalya Serie A şampiyonluğunun yanı sıra, Chelsea ile İngiltere Premier League şampiyonluğu yaşadı. Kariyeri boyunca Tottenham ile 350 maça çıkan Kane ise 228 gol atıp 50 de asist yaptı.

Kaynak: NTV Spor