Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Genel Merkez’de AK Parti Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı’nda konuştu.

Cumhurbaşkanı  Recep Tayyip Erdoğan, “Biz bundan 10 yıl önce 2023 hedeflerimizi ilan ettiğimizde seçim yılı 2024’tü. Hala erken seçim erken seçim, olmayacak erken seçim. Haziran 2023. Öyle 15-20 ayda seçim yapmak ilkel kabilelerin işidir” dedi.  Erdoğan şöyle konuştu:

Kuruluşumuzdan bu yana girdiğimiz her seçimden birinci çıktık. İttifaklarda da yüzde 50’nin altına düşmedik.

İnşallah 2023 seçimlerinde hem cumhurbaşkanlığı yeniden kazanarak hem de Meclis’te çoğunluğu elde ederek bu rekoru çok daha ileriye taşıyacağız. Hala ‘erken seçim erken seçim.’ Olmayacak erken seçim, Haziran 2023… Öyle 15-20 ayda seçim yapmak ilkel kabilelerin işidir. Şu kritik süreç 2023 seçimlerini çok daha önemli hale getirdi. Bu seçimleri kazanarak büyük ve güçlü Türkiye’nin inşasında yeni bir safhaya çıkarmış olacağız.

Ülkemizi CHP’nin yalanlarına, iftiralarına terk edemeyiz. Türkiye’yi helalleşme deyip, halelleştirmekten başka bir iş bilmeyen Kılıçdaroğlu’nun kifayetsizliğine terk edemeyiz. HDP’ye de, şehit yakınlarına sövmekten başka mahareti olmayan edepsizlere de bırakamayız. İkna edemediğimiz her vatandaşımızı partimiz için kayıp olarak görerek hep birlikte çalışacağız. Herkesi derleyip toparlayacağız. Yeminli Erdoğan düşmanlarının ne dediğine değil, bizimle yürüyenlere bakacağız. Kalkınma, hak ve özgürlük mücadelesinden illetimizin ne istediğine bakacağız.”