Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti Grup Toplantısı’nda gündemdeki gelişmelerle ilgili açıklamalarında bulundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Önümüzdeki Temmuz ayında enflasyon gerçekleşmesine ve şartlara bakarak gerekirse çalışanlarımızın durumlarını yeniden değerlendireceğiz.” dedi.

Erdoğan, “Özel okul ücretlerindeki artış tavanını yüzde 36 seviyesiyle sınırladık.” diye konuştu.

“Milletimizin haksız bir fiyat artışı yükünün altında kalmasının önüne geçeceğiz.” diyen Erdoğan, “Önümüzdeki yaz aylarında çabalarımızın, fedakarlıklarımızın meyvelerini hep beraber almaya başlayacağız. Ülkemizi ekonomide de şampiyonlar liginin parçası haline getirmekte azimliyiz.” ifadesini kullandı.

“(Kılıçdaroğlu) Hiç kimsenin belediyedeki işinden edilmeyeceği konusundaki namus sözü kendi belediye başkanlarınca ayaklar altına alındı.” şeklinde konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, şunları söyledi:

“Kendi deyimleriyle ‘Atatürk’ün partisi’ CHP’yi, Kandil’in kapı kuluna çevirdiler.

Kamu görevlilerimizin karşısında aslan kesilen bay Kemal ve yoldaşları, bölücü örgütün siyasi uzantıları karşısında kağıttan kaplana dönüştüler.

(HDP’li Güzel) PKK terör örgütünün uzantılarını parlamentomuzda görmek istemiyoruz.

PKK’nın güdümündeki parti ne söyleyeceğini belirlemek için milletvekillerinin dağdaki eli silahlı sevgililerinden gelecek icazeti bekliyor.”