Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye Genç İş Adamları Konfederasyonu Genel Kurulu’nda konuştu.

Erdoğan, Irak ve Suriye’deki teröristlere karşı başlatılan Kış Kartalı Hava Harekatı’na ilişkin ”Dün gece 3 ayrı noktada hedefleri bombaladık, kendilerine kaçacak delik bile bulamadılar” dedi.

Erdoğan’ın açıklamalarından satır başları şöyle:

Türkiye’yi tamamen kendi modeliyle, kendi gücüyle, kendi programıyla dünyanın en büyük en 10 ekonomisi arasına sokacak atılımın içindeyiz. 2023’ün eşiğindeyiz ve Türkiye’nin dünyanın önde gelen üretim ve ihracat merkezlerinden biri haline dönüşme sürecini yaşıyoruz.

Dün gece terör örgütü PKK’ya “Kış Kartalı” Harekatı düzenledik. 3 ayrı noktada hedefleri bombaladık, teröristler kendilerine kaçacak delik bile bulamadılar. Teröristleri sınır ötesinde ezmeseydik, şehirlerin huzurunu teminat altına almasaydık bugün burada olamazdık.

Yakında ikinci nükleer santrali de geliyor. Biz durmuyoruz, çalışıyoruz. Türkiye’nin toplam kurulu gücünü 100 bin megavata çıkaran iktidar biziz.

Yüksek enflasyon sarmalını da her geçen ay azaltarak bir süre sonra bertaraf edeceğiz. 2021’i 225 milyar doları aşan tarihimizin en yüksek ihracatıyla kapattık. Bu yıl ihracatımızı daha ileriye taşıyacağız. Bu yılın ocak ayında 17,6 milyar dolar gerçekleşti. Türkiye, artık dünyanın en önde gelen üretim üslerinden biridir.