Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Son bir yılda katıldığımız müsabakaların neticelerine bakmak bile Türk sporunun katettiği mesafeyi görmek için yeterlidir.” dedi.

Erdoğan, Geleneksel Sporlar Gençlik ve Spor Kulübü’nde düzenlenen “Sporun Yıldızları İftar Programı”nda açıklamalarda bulundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamalarından satır başları şöyle:

“Sizler, yarışmalarda elde ettiğiniz derecelerle sadece bireysel kariyerinizi zirveye taşımakla kalmadınız, aynı zamanda ülkemize eşsiz hizmetler yaptınız, insanımıza çok büyük sevinçler yaşattınız. Milletimizi uluslararası arenada başarıyla temsil ettiğiniz, İstiklal Marşı’mızı tüm dünyaya dinlettiğiniz, al bayrağımızı farklı spor organizasyonlarında gururla dalgalandırdığınız için her birinizi tek tek tebrik ediyorum.

Son bir yılda katıldığımız müsabakaların neticelerine bakmak bile Türk sporunun katettiği mesafeyi görmek için yeterlidir. Tokyo 2020 Olimpiyatları ve Paralimpik Oyunları’nı asla unutulmayacak hatıralarla spor tarihimize altın harflerle kazınan başarılarla taçlandırdık. Her iki spor etkinliğine de tarihimizin en yüksek sporcu sayısıyla katılma başarısı gösterdik. Dünyadan 20 bine yakın sporcunun iştirak ettiği bu organizasyonda Türk sporcular toplam 28 madalya kazanarak milletimizin iftihar kaynağı oldular. Özellikle ülkemizin orman yangınları ve sel felaketleriyle mücadele ettiği zor bir dönemde Tokyo’dan gelen güzel haberlerle teselli bulduk.

Sporda tesisleşme devrimi, tüm branşları kapsayan altyapı yatırımları ve sporcu yetiştirme programları bugün geldiğimiz seviyenin yapı taşlarıdır. Kaynakların verimli kullanımı, ihtiyaçların doğru tespiti ve koordinasyon başarıyı ortaya çıkaran temel bileşenlerdir.”