Çok sayıda ülke ve uluslararası kuruluştan liderler, Çin Cumhurbaşkanı Xi Jinping’e mesaj göndererek, Çin halkının yeni yılını kutladı ve Beijing 2022 Kış Olimpiyat Oyunları için başarı diledi.

Vietnam Cumhurbaşkanı Nguyen Xuan Phuc, mesajında, Beijing’in dünyada hem Yaz Olimpiyatları hem de Kış Olimpiyatları’na ev sahipliği yapan ilk kent olacağını hatırlattı.

Nguyen Xuan Phuc, Beijing’de yakılacak Olimpiyat ateşinin insanlığın iradesini ve dayanışmasını yansıtacağı gibi, barışçıl ve müreffeh bir dünya inşa edilmesine dönük güveni de artıracağını söyledi.

Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev de Beijing 2022 Kış Olimpiyat Oyunları’nın uluslararası spor alanındaki en büyük şenlik olacağına inandığını kaydetti.

Portekiz Devlet Başkanı Marcelo Rebelo de Sousa ise Kaplan Yılı’nın halkları ve medeniyetleri birbirine yakınlaştıracağına işaret ederek, “Dost Çin halkına refah, mutluluk ve huzur diliyorum.” dedi.

Suudi Arabistan Kralı Selman bin Abdülaziz de “Bahar Bayramı vesilesiyle Çin halkına en içten tebriklerimi ve en iyi dileklerimi sunuyor, Çin’in sürekli kalkınmasını ve ilerlemesini diliyorum.” ifadelerini kullandı.

Diğer yandan, Laos, Malezya, Nepal, Kırgızistan, Türkmenistan, Özbekistan, Belarus, Sırbistan, Macaristan, Zimbabve, Tanzanya, Venezuela, Peru, Nikaragua, Samoa ve Yunanistan’ın liderleri de Cumhurbaşkanı Xi Jinping’e tebrik mesajları gönderdi.