Çok sayıda ülkenin liderleri ve politikacıları son günlerde Çin halkının geleneksel Bahar Bayramı’nı içten dileklerle kutlayarak, 2022 Beijing Kış Olimpiyat ve Paralimpik Oyunları’nın başarıyla düzenlenmesi diledi.

Pakistan Başbakanı İmran Han, kısa süre önce İslamabad’da Çin medyasına yaptığı açıklamada, Çin halkının Kaplan Yılını kutladı. Yeni yılda Pakistan’ın Çin’in kalkınmada deneyimlerinden yararlanmaya devam edeceğini söyledi.

Venezuela Dışişleri Bakanı Felix Plasencia, “Çin’in Kaplan Yılı’nda daha büyük başarılara imza atmasını, halkın birlik ve beraberlik içinde mutlu bir yaşam sürdürmesini diliyorum” dedi. Plasencia ayrıca, Covid-19 salgını sırasında Venezuela hükümetine ve halkına sağladığı yardımlardan dolayı Çin’e bir kez daha teşekkürlerini iletti.

Rusya Devlet Duması Başkan Yardımcısı Peter Tolstoy, “Çin’e kaplan gibi cesur, güven dolu, güçlü bir yıl diliyorum” dedi. Tolstoy ayrıca, kısa süre sonra Çin’de düzenlenecek Kış Olimpiyat Oyunları’nın dünyanın odak noktası haline geldiğini ve dünyanın her yerinden sporcuların adil bir şekilde yarışmalarını ve aynı zamanda iyi sonuçlar elde edebilmelerini umduğunu dile getirdi.