Dokuzuncu Ulusal Düşük Karbon Günü olan 25 Ağustos’ta, “Düşük Karbonlu Kış Olimpiyatları” Mini Program 2.0’ın güncellenmiş versiyonu resmi olarak başlatıldı.

Halkın yeni ihtiyaçlarını karşılamak, toplumun tüm kesimlerinin ortaklaşa bir “düşük karbonlu Kış Olimpiyatları” düzenlenme bilincine sahip olmasını sağlamak ve Beijing Kış Olimpiyatları sırasında “karbon nötrlüğü” hedefine ulaşılmasına yardımcı olmak, bunun yanı sıra Çince ve İngilizce olarak uluslararası kullanıcıların katılımını kolaylaştırmak için bu kez iki dilli model başlatıldı. Böylece kullanıcılar “mavi gökyüzü sağlama” eylemine katılmaya; aynı zamanda, okullarda öğretmenler, öğrenciler ve veliler de düşük karbon konulu bilgi yarışmasına katılmaya teşvik ediliyor.

Sekizinci Ulusal Düşük Karbon Günü olan 2 Temmuz 2020’de “Yeşil Olimpiyatlar” kavramını tam olarak uygulamak ve Beijing Kış Olimpiyatları’nın düşük karbon yönetimi hedeflerine ulaşmak için, Beijing Kış Olimpiyatları Organizasyon Komitesi resmi olarak ” Düşük Karbonlu Kış Olimpiyatları” temalı WeChat Küçük Programı sürüm 1.0. hizmetini başlattı. “Düşük Karbonlu Kış Olimpiyatları” Mini Programı, kullanıcıların günlük yaşamda yeşil seyahat, çöp ayırma ve gıda tasarrufu gibi düşük karbonlu davranışlarını kaydetmek için dijital teknolojiye ve bilimsel emisyon azaltma yöntemlerine dayanıyor. Kullanıcılar, ekran görüntüleri aracılığıyla bilgi yüklüyorlar. Ayrıca kullanıcılar bilgi yarışmasına katılma gibi yöntemlerle puan toplayabiliyor, “Düşük Karbon Yeteneği” onur madalyaları kazanabiliyor ve puanlarla hediyeler alabiliyorlar.