İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, Rize’de yurttaşlara seslendi. Ekrem İmamoğlu, “Bu milletin en az yüzde 60’ının bir değişim istediği ortamda hep birlikte başaracağız göreceksiniz” dedi.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun Doğu Karadeniz’e yapacağı bayram ziyareti programı başladı.

Trabzon Havalimanı’na gelen İmamoğlu, Rize ve Artvin’e hareket etmesinin ardından Rize’nin İyidere İlçesine geçti.

İmamoğlu, burada daha sonra yurttaşlara seslendi.

“85 milyon vatandaşımız rengarenk. Ben 16 milyonluk İstanbul’dan geliyorum. Ben hepsinin selamını getirdim Rize’ye… Bu güzel renklerimizi korumak, onları geliştirmek elimizde” diyen İmamoğlu, “Ben size bir şey hatırlatayım; güzel Rizemizin, özellikle Karadeniz’in illerinin neden nüfusu yaşlanıyor farkında mısınız? Çünkü çocuklarınız burada durmak istemiyor. Doğru mu? O zaman bir şeyler ters gidiyor. Bakın bizim gençlerimiz, bırakalım Rize’yi memleketimizde durmak istemiyor, kaçar gibi yurt dışına gitmek istiyor. Hep beraber düzelteceğiz. Millet kazanacak millet! Bir kişi değil, millet kazanacak” şeklinde konuştu.

Farklı görüşlerdeki 6 siyasi partinin “memleketin özgürleşmesi için” bir araya geldiğini anlatan Ekrem İmamoğlu, “Ben de 6 liderin ortaya koyduğu düşüncenin, İBB Başkanı olarak en güçlü neferi olacağım” dedi.