Yönetmen koltuğuna Ezel Akay’ın oturduğu, senaryosunu oyuncu Kemal Uçar’ın kaleme aldığı “Osman Sekiz” filminin çekimleri Kadıköy’de devam ediyor.

Yapımcılığını Ömer Kaya, uygulayıcı yapımcılığını Duygu Kızgın’ın üstlendiği, yapımın başrolünde Tim Seyfi, Begüm Birgören ile Kemal Uçar yer alıyor.

Türkiye’nin yanı sıra uluslararası sinemalarda gösterime girmesi planlanan filmin yapım tasarımını ise İlban Ertem gerçekleştiriyor.

“EĞLENCELİ VE ROMANTİK BİR FİLM”

Yönetmen Akay, filme ilişkin yaptığı açıklamada, çekimlerin iyi bir şekilde devam ettiğini belirtti.

Akay, “Genel sanat yönetmenimiz ve yapım tasarımcımızın sayesinde çok güzel bir mekân elde ettik. Filmin çok ilginç bir atmosferi var. Başka bir zamanda ve boyutta geçiyor.” dedi.

Sinemaseverleri fantastik, eğlenceli ve romantik bir filmin beklediğini dile getiren Akay, şöyle devam etti:

“Kullanım kılavuzu yazarı, agorafobi hastası bir adam, dededen kalma harap bir konakta beş canavarla birlikte yaşıyor. Artık canavarlardan sıkıldığı bir gün başka bir yere taşınmaya karar veriyor. Bununla birlikte çıngar kopuyor. Eğlenceli ve romantik bir film. Romantik komedi diyemeyiz. Çünkü kendine has bir atmosferi var. Hem görsel dünyası hem diyalogları ve karakterleri çok ilginç. Çok çok yetenekli iki oyuncu Begüm Birgören ve Tim Seyfi oynuyorlar. Birbirlerini fişekleyerek, rollerini de geliştirdiler.”

Akay, filmi 1 yıl önce çekmeye karar verdiklerini ancak yeni tip koronavirüs (Covid-19) salgını nedeniyle ertelediklerini, filmin ekim ya da kasım ayında vizyona girebileceğini söyledi.