Fenerbahçe Kulübü, kadrosunda bulunan genç oyuncuları İsak Vural, Arda Güler, Melih Bostan, Osman Ertuğrul Çetin, Muhammed Gümüşkaya ve Ferdi Kadıoğlu için imza töreni düzenledi.

Ülker Stadyumu 1907 Tribünü’nde düzenlenen törene, sarı-lacivertli kulübün başkanı Ali Koç, yönetim kurulu üyeleri, futbol akademisi genel koordinatörü Tahir Karapınar ve futbolcuların yakınları katıldı.

Burada açıklamada bulunan Ali Koç, genç oyuncular söz konusu olunca camianın fazlasıyla heyecanlandığını belirtti.

Göreve geldikleri ilk günden itibaren akademiye önemli yatırımlar yaptıklarını vurgulayan Koç, “Antalya kampımızda akademiden 11 oyuncumuz A takımla idman yaptı. Slavia Prag maçında 5 kişi kadrodaydı. Dört sene evvel hayal ettiklerimizin çok daha yakınındayız. Fenerbahçe için tarihi günlerden biri. 6 sporcumuz, Fenerbahçe’nin geleceğine maddi ve sportif açından katkı yapma potansiyeline sahip.” ifadelerini kullandı.

Teknik kadronun genç oyunculara özen gösterdiğini dile getiren Koç, şöyle devam etti:

“İsmail (Kartal) Hoca’nın cesaretini sahada görüyorsunuz. Genç oyuncularımızı korumamız lazım. Geçmişte 21 yaş altı şampiyon kadromuzdan bir kişi A takıma giremedi. Aynı hataları yapmak istemiyoruz. Fenerbahçe, A takıma ve ligdeki diğer takımlara futbolcu yetiştirecek. Buna adım gibi inanıyorum. Tahir Karapınar, hayallerinin yarısını gerçekleştirse, Fenerbahçe’yi uçurur. Attığımız adımlar meyve vermeye başladı. Tüm camiaya hayırlı ve uğurlu olsun.”

Ferdi Kadıoğlu’nun bu sezon performansının çok yükseldiğini ve onunla sözleşme imzalamaktan duydukları mutluluğu aktaran Koç, Muhammed Gümüşkaya’yı ise sezon başında 6-7 takımın istediğini ama kendilerinin bunu kabul etmediğini kaydetti.

Arda Güler için “İnşallah hep güler.” ifadesini kullanan Koç, camianın kendisini izlemekten keyif aldığını belirtti.

Ertuğrul Çetin’in 11 yaşından beri altyapıda olduğunu hatırlatan Koç, genç file bekçisinin çok profesyonel bir oyuncu olduğunun altını çizdi.

İmzaladıkları kontratlar içinde kendilerini en çok Melih Bostan’ın sözleşmesinin yorduğunu vurgulayan Koç, İsak Vural ile ilgili de şöyle konuştu:

“Takımımızın en yeni üyesi. Onu Arda ile Ferdi’ye teslim ettim. Ferdi’nin hikâyesiyle çok benzer. Saf bir yetenek. Kendisini keşfetmeye gerek yok. Avrupa futbolunu takip edenler biliyordu. Birçok kulübün peşinde koştuğu İsak 4 lisan biliyor. İsak’ın babası Türk, annesi İsveçli. 12 yaşından beri Portekiz’de. İsak’ın babası fanatik derecede Fenerbahçeli. Evlatlarını da öyle yetiştirmiş. İsak, Türkiye’de pek yaşamadı ama babasından dolayı Fenerbahçe’yi yaşıyor. Çok büyük beklentilerimiz var. A takımda idman yapacak ve 19 yaş altı takımında oynayacak. Orada Arda’nın eksikliğini dolduracak. Çok uzun süreler Fenerbahçe’ye katkısı olacağını düşünüyorum.”

“YÜKSEK OLASILIKLA YABANCI HOCAYLA ÇALIŞACAĞIZ”

Ali Koç, 6 ay sonra yabancı bir teknik direktörün göreve geleceğinin sinyalini verdi.

Koç, bir gazetecinin, “İsmail Kartal, yardımcı antrenörlük görevi gelirse kabul etmeyeceğini belirtti. Bu konuda ne söylemek istersiniz” sorusu üzerine, “Ben öyle bir açıklamasını hatırlamıyorum. En doğal hakkıdır. İsmail Hoca’nın bize hizmet edeceği noktalar var. İnşallah devam eder. 6 ay sonra yüksek olasılıkla yabancı hocayla çalışacağız. Para konuşmadan sıkıntılı bir dönemde takımı aldı. Bunu kimse yapmaz. Ona hayatımda bir kere kızdım. Ona şapka çıkartmak lazım. İnşallah şartlar istediğimiz şekilde gelişirse, daha uzun süre beraber olacağız.” yanıtını verdi.

Teknik direktör konusunun kısa süre sonra sonuçlanacağını ifade eden Koç, sözleşmeleri sona erecek Altay Bayındır ve Serdar Aziz ile görüştüklerini ve bir sıkıntı yaşamayacaklarına inandıklarını aktardı.