CRI Türk Spor Merkezi

UEFA Avrupa Ligi play-off turu ilk maçında bugün İstanbul’da oynanacak olan Fenerbahçe- HJK Helsinki maçının bütün hakem ekibi açıklandı.

UEFA’dan yapılan açıklamaya göre, karşılaşmayı Fransız hakemler yönetecek. Orta hakem Benoit Bastien, yardımcı hakemler Hicham Zakrani ve Aurélien Berthomieu olurken dördüncü hakem olarak da Jérémie Pignard görev yapacak.

Maçta görev yapacak olan hakem gözlemcisi ise Portekiz’den Vitor Melo Pereira. Maçta görev yapacak olan UEFA temsilcisi, Slovenya’dan Radenko Mijatovic.

Avrupa Ligi play-off turu maçına UEFA’dan hakem gözlemcisi olarak Fenerbahçe teknik direktörü Vitor Pereira ile adaş birinin atanması dikkat çekti.

Hatırlanacağı üzere Fenerbahçe-Ankaragücü U19 maçına Fenerbahçe Başkanı Ali Koç ile adaş olan bir hakem atanınca kriz oluşmuş ve maçın hakemini atayan kişi görevden alınmıştı.

Başkan Koç da bu gelişme sonrası yaptığı açıklamada, “Gece yarısı 00.30’da bu atamaları yapan kişi görevden alınıyor. Ali Koç’u maçtan alamıyorlar ama onu atayanı alıyorlar. Herhalde Ali Koç’u maçtan almak yemedi! ‘Fenerbahçe hiçbir şey yapamıyor’ mesajı mı veriyorsunuz hakemlere… Hangi kulüp yöneticileri bu maça verilen hakeme itiraz etmiş… Siz de onu görevden alıyorsunuz… Utanç verici bir durum… Kulüp ismini lig bitince vereceğim. Artık çok dolduk. ” demişti.