Önümüzdeki bir aylık süreç, Fenerbahçe için bir hayli yoğun geçecek. Teknik direktör arayışlarını sürdüren sarı lacivertliler, seçimli olağan genel kurul ve kadro yapılanması konularında da kritik kararlar alacak.

Fenerbahçe’yi önümüzdeki günlerde yoğun bir gündem bekliyor. Öncelik hedef, bir an önce yeni bir teknik direktör ile anlaşma sağlanarak gelecek sezonun planlamasına başlamak.

Sarı lacivertli ekibin kamp çalışmalarına Temmuz ayı başında başlaması bekleniyor. Kamp yerinin ve tarihinin netleşmesi, göreve başlayacak teknik ekibin kararı ile olacak.

Bir diğer önemli gündem maddesi de 25-26 Haziran tarihlerinde yapılacak seçimli genel kurul. Adaylığını açıklayan başkan Ali Koç’un tekrar seçilmesine kesin gözüyle bakılıyor. Aynı zamanda başkanın ikinci dönemi öncesinde genel kurulda vereceği mesajlar da merakla bekleniyor.

Yönetim Kurulu ve teknik ekibin netleşmesi ile kadroya son şeklin verilmesi için çalışmalar hızlanacak. İlk olarak takımdan gönderilecek futbolcular belirlenecek. Daha sonra, bu oyuncularla yolların ayrılması için görüşmeler başlayacak.

Başkan Ali Koç’un da belirttiği gibi büyük ölçüde hazır olan kadro iskeletine yeni teknik direktörün talimatları doğrultusunda takviyeler yapılacak.

Kaynak: TRT SPOR