A Milli Kadın Voleybol Takımı’nın kaptanı Eda Erdem Dündar, “Başarmak istediğimiz hedeflerimiz var. Bu yaz çok önemli 3 turnuva oynayacağız. Şu an çok motiveyiz. Kaldığımız yerden devam edip üstüne koymak istiyoruz.” dedi.

A Milli Kadın Voleybol Takımı’nın kaptanı Eda Erdem Dündar, bu yaz katılacakları 3 turnuva için çok motive olduklarını ve hedeflerine ulaşmak istediklerini söyledi.

Bu yıl 25 Mayıs-25 Haziran’da FIVB Voleybol Milletler Ligi (VNL), 23 Temmuz-8 Ağustos’ta Tokyo Olimpiyat Oyunları ve 18 Ağustos-4 Eylül’de Avrupa Şampiyonası’nda mücadele edecek “Filenin Sultanları”nın orta oyuncusu Eda Erdem Dündar, Türkiye’nin kadın voleybolundaki başarısına değinerek milli takımın hedefleriyle ilgili  değerlendirmede bulundu.

Salgının etkisiyle çok yoğun tempoda ve zorlayıcı bir sezon geçirdiklerini belirten milli voleybolcu, “Hazırlıklar gayet keyifli gidiyor. Yorucu bir sezonun ardından milli takımda yeniden bir araya gelip turnuva oynayacak olmak bizi çok mutlu ediyor ve heyecanlandırıyor. Çünkü 1,5 senedir ayrıyız. Herkes kampın ilk gününden beri çok özverili bir şekilde çalışmaya devam ediyor. Birbirimizi çok özlemişiz. Birbirimizle muhabbet etmeyi, bir şeyler paylaşmayı çok özlemişiz. Başarmak istediğimiz hedeflerimiz var. Bu yaz çok önemli 3 turnuva oynayacağız. Şu an çok motiveyiz. Kaldığımız yerden devam edip, üstüne koymak istiyoruz. İnşallah bu yaz güzel voleybol izletiriz.” ifadelerini kullandı.

“OLİMPİYAT OYUNLARI SPORUN ZİRVE NOKTASI”

Eda Erdem Dündar, Çin, Rusya, ABD, İtalya ve Arjantin ile aynı grupta yer aldıkları Tokyo Olimpiyat Oyunları’nda mücadele edecekleri için heyecanlı olduğunu kaydetti.

Olimpiyat oyunlarının her oyuncunun kariyerinde önemli yer tuttuğunu aktaran 33 yaşındaki voleybolcu, “Dünyanın sayılı sporcularıyla aynı ortamda bulunuyorsunuz, saygı duyduğunuz sporcularla tanışıyorsunuz. Siz de onlar gibi elit sporcular arasında oluyorsunuz. Bunlar çok büyük artılar. Olimpiyatlar sporun zirve noktası. Benim ikinci olimpiyatım olacak. Çok heyecanlıyım. Gençler de katılmaya hak kazandığımız günden beri çok heyecanlı ve istekli. Hepimize çok güzel bir hatıra kalacak. İnşallah olimpiyatlar hepimizin adına güzel geçer.” değerlendirmesinde bulundu.

“FİNALLERDE KAYBETMEK EKSTRA MOTİVASYON SAĞLIYOR”

Eda Erdem Dündar, son yıllarda Avrupa Şampiyonası’nda birer ikincilik ve üçüncülük ile Milletler Ligi’nde üçüncülük alan milli takımın finallerde kaybetmesinin kendilerine ekstra motivasyon sağladığını ifade etti.

Hedeflerinin finallerde oynama alışkanlığını kazanmak olduğunu kaydeden tecrübeli voleybolcu, “Finallerde kaybetmek ekstra motivasyon sağlıyor, çünkü yapabileceğinizi biliyorsunuz. Bu sizin için bir ekstra motivasyon kaynağı oluyor. Şöyle bir durum var, ikinciliklerimiz takımımızın genç ve tecrübesiz olmasından kaynaklanıyor. Örnek vermem gerekirse Sırbistan gibi bu turnuvaları ve finalleri oynadıkça, finalleri oynamaya alıştıkça ve altını kazandıkça başarılar devam edecektir. Hedefimiz bu yönde.” diye konuştu.

“İYİ BİR JENERASYONA SAHİBİZ”

Türkiye’nin kadın voleybolunda iyi bir jenerasyon yakaladığını belirten Eda Erdem Dündar, başarının ana nedenleri arasında yapılan yatırımın olduğunu vurguladı.

Altyapı ve olanakların çok iyi olduğunu ifade eden milli voleybolcu, “İyi bir jenerasyona sahibiz. Federasyonumuz daha fazla kız çocuğuna ulaşmaya çalışıyor. Bunun yanında sponsorların desteği var. Başarı ve sponsor destekleriyle beraber dünyanın sayılı oyuncu ve antrenörleri ligimizi tercih ediyor. Bunlarla beraber biz de gelişim sağlıyoruz. Bunların ana nedenleri arasında yapılan yatırım var.” diye konuştu.

Fenerbahçe Opet forması giyen Eda Erdem Dündar, tarihin en iyi 100 sporcusu arasına seçilmesinin mutluluk verici olduğunu da aktararak, “Bunun arkasında çok büyük bir takım çalışması ve özveri var. Yaşadığım sakatlıklar, bulunduğum ortamlar, oynadığım turnuvalar bunların hepsi birer tecrübe. Bunların arkasında çok büyük bir emek yatıyor. Bana katkı sağladıkları için hem antrenörlerime hem takım arkadaşlarıma teşekkür ederim. Gençler, çalışmaktan vazgeçmezseniz, pes etmezseniz bunun yanında yeteneğiniz de varsa ve doğru seçimler yaparsanız siz de neden o listede olmayasınız.” diye görüş belirtti.