Galatasaray ve Kasımpaşa kulübü hafta sonu oynayacakları maçın erken saate alınmasını istiyor.

Süper Lig’in 25. haftasında 14 Şubat Pazar günü saat 19.00’da Kasımpaşa’yı konuk edeceklerini belirten Abdurrahim Albayrak, söz konusu saate İstanbul’da yoğun kar yağışının beklendiğini vurgulayarak, “Maçın erkene alınması için başvuru yapacağız. Önce Kasımpaşa’daki dostlarımızı arayıp, sonra da federasyona müracaat edeceğiz. Yayıncı kuruşun ne diyeceğini bilmiyorum ama pazar günü şiddetli bir kar yağışı bekleniyor.” diye konuştu.

Buluşmada yer alan Galatasaray Sportif AŞ Yönetim Kurulu Üyesi Oytun Özer de UEFA ile iyi ilişkilere sahip olduklarını dile getirerek, “2018 yılından beri UEFA anlaşmamıza harfiyen uyarak devam ediyoruz. Diyaloğumuz oldukça iyi durumda. Anlaşmamızın son senesine de geldik. Bir yandan UEFA, federasyon ve bankaların koyduğu tüm kurallara riayet ederek faaliyetlerimizi sürdürmeye, bir yandan da taraftarlarımızın, camiamızın beklentileri karşılamaya çalışıyoruz.” ifadelerini kullandı.

KASIMPAŞA’DAN GALATASARAY’IN ‘MAÇI ERKENE ALALIM’ TEKLİFİNE DESTEK

Kasımpaşa Kulübü Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Fatih Saraç, Galatasaray ile yapacakları maçın başlama saatinin, beklenen kar yağışı nedeniyle erkene alınması konusunda sarı-kırmızılı kulüpten gelen teklifi olumlu karşıladıklarını söyledi.

Kasımpaşa Kulübü Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Fatih Saraç, Süper Lig’in 25. haftasında 14 Şubat Pazar günü deplasmanda Galatasaray ile yapacakları maçın başlama saatinin, beklenen kar yağışı nedeniyle erkene alınması konusunda sarı-kırmızılı kulüpten gelen teklifi olumlu karşıladıklarını söyledi.

Mehmet Fatih Saraç, yaptığı açıklamada konuyla ilgili Galatasaray Kulübü İkinci Başkanı Abdurrahim Albayrak’ın kendisini aradığını dile getirerek, şunları kaydetti:

“Abdurrahim Bey beni aradı. Federasyonun da uygun görmesi halinde maçın 19.00’da değil de 16.00’da oynanması konusunda görüşümüzü istedi. Kasımpaşa Kulübü olarak bu haklı, gayet makul ve doğru isteklerine olumlu yaklaşacağımızı kendilerine bildirdik. Pazar günü o saatlerde çok yoğun kar yağışı bekleniyor. Yarıda kalma ve erteleme durumunu göz önünde bulundurarak ‘maçı erkene alalım’ diyorlar. Biz de ‘olur’ dedik. Bu çerçevede federasyona müracaat edeceklerini düşünüyorum.”