Galatasaray Kulübünde aralarında Abdurrahim Albayrak, Yusuf Günay ve Kaan Kançal’ın da bulunduğu bazı eski yöneticiler, 30 Nisan’da yapılacak seçimli olağanüstü genel kurulda aday listelerinde yer alamayacak.

Galatasaray Kulübü Divan Kurulu, yeni tip koronavirüs (Covid-19) salgını nedeniyle 2021’de gerçekleştirilen 2019 yılının olağan mali genel kurulunda idari yönden ibra edilmeyen merhum başkan Mustafa Cengiz’in yönetim kurulunda bulunan Abdurrahim Albayrak, Yusuf Günay ve Kaan Kançal gibi isimlerin seçime giremeyeceğine karar verdi.

Sarı-kırmızılı kulübün divan kurulu, söz konusu dönemde yönetim kurulunda asil üye olarak görev yapan isimlerin 30 Nisan’daki seçimde aday listelerinde yer alamayacağını, yedekte bulunan üyelerin ise seçime girebileceğini kararlaştırdı.

ŞU ANA KADAR 2 ADAY ÇIKTI

Galatasaray Kulübünde 30 Nisan’daki seçim için şu ana kadar eski yöneticilerden Metin Öztürk ile eski divan kurulu başkanı Eşref Hamamcıoğlu adaylıklarını açıkladı.

Kulübün eski başkanları Ünal Aysal ile Dursun Özbek, bu dönemde başkanlığa aday olmayacaklarını duyurdu.

Sarı-kırmızılı kulüpte başkan adaylarının listelerini, 8 Nisan Cuma günü saat 18.00’a kadar divan başkanlığına teslim etmeleri gerekiyor.