TFF İcra Kurulu Üyesi, A Milli Takım, Ümit Milli Takım ve Genç Milli Takımlar Sorumlusu Hamit Altıntop, ülke futbolunun sorunlarına değindi. Hamit Altıntop, “TFF ile kulüplerimizin arasındaki güveni yeniden inşa etmeliyiz” dedi.

Türkiye Futbol Federasyonu İcra Kurulu üyesi ve Milli Takımlar Sorumlusu Hamit Altıntop, Türk futbolunun yaşadığı sıkıntıları dile getirdi.

Altıntop, “TFF ile kulüplerimizin arasındaki güveni yeniden inşa etmeliyiz.” dedi.

Dünyayı etkisine alan pandeminin futbolu da etkilediğini belirten Milli Takımlar Sorumlusu, ancak bunun bahane edilmemesi gerektiğini söyledi.

“Türk futbolunda pandemi öncesinden başlayan ve pandemiyle daha da kötüye giden istikrar ve ekonomik sorunlar olduğu bir gerçek” diyen Hamit Altıntop, kısa, orta ve uzun vadeli çözümler üretilmesi gerektiğine dikkat çekti.

Süper Lige de değinen Altıntop, “Şu an Süper Lig’de futbol kalitesi teknik, taktik ve tempo olarak çok düşük seviyelerde maalesef. Planlı bir oyun anlayışı yok. Türk kültürüne ve değerlerine göre yeni futbol sistemi oluşturmalı.” ifadesini kullandı.

Stefan Kuntz hakkındaki görüşlerini de aktaran Hamit Altıntop, “Almanya Ümit Milli Takımı’nda yaşadığı başarı ve tecrübesiyle en uygun hoca olduğunu düşündük. Olaylara şeffaf yaklaşıyo.r” dedi.

Hamit Altıntop, Nihat Özdemir’in istifasıyla ilgili olarak da, “Kendi tercihiyle istifasına saygı duymalıyız. Kendisinden hep destek gördüm, yöneticilik konusunda tecrübelerinden faydalandım.” diye konuştu. 

Kaynak: Hürriyet