“Uzun ince bir yoldayım/Gidiyorum gündüz gece/Bilmiyorum ne haldeyim/Gidiyorum gündüz gece” dizeleriyle hafızalara kazınan halk ozanının eserleri ve kendi sesinden hayat hikâyesi, 21 Mart saat 14.30’da TRT Müzik’te ekranlara gelecek.

Şatıroğlu’nun vefatının yıl dönümünde TRT Radyolarında da gün boyu özel içerikli programlara yer verilecek. Gürsoy Babaoğlu’nun hazırlayıp, sunduğu “Mum Plaktan Anadolu Türküleri” programı, 20 Mart’ta saat 12.30’da TRT Türkü’de izleyicilerle buluşacak.

TRT Türkü’de ayrıca usta ozanının yaşamı, türkülere katkısı ve eserlerinin anlatılacağı bir program da 21 Mart’ta saat 8.00’de, İzmir Radyosu Türk halk müziği ses ve saz sanatçısı Cengiz Özkan’ın “Aşık Veysel Konseri” saat 20.00’de, Aşık Veysel’in kendi sesinden türkülerin yer alacağı “Ustaların Sesinden” yayını ise saat 22.00’da dinleyicilerin beğenisine sunulacak.

TRT bölgesel radyolarının tamamında ise 10.00-13.00 saatleri arasındaki yayınlarında, Aşık Veysel’i yad etmek üzere usta sanatkarın eserlerine yer verilecek.