Birkaç gün önce Prens Harry, hayatını ve kraliyet yaşantısını kitap haline getireceğini ilan etti. Eşi Meghan Markle ile kurdukları Archewell Vakfı aracılığı ile bir açıklama yapan Sussex Dükü, önümüzdeki sene bir otobiyografi çıkaracağını duyurdu.

Çocukluğundan itibaren yaşadıklarını kaleme alacağını söyleyen Prens Harry, 1997’de annesi Prenses Diana’yı kaybetmesinden, göz önünde yaşadığı çocukluğuna ve Afganistan’daki askeri yaşantısından Meghan Markle ile tanışmasına ve baba olmasına kadar birçok konuyu ele alacak.

Elle’nin haberine göre, Prens Harry’nin haberinden sonra bir açıklama yapan Prens William da bir kitap üzerinde çalıştığını belirtti.

Dünyanın en büyük çevre sorunlarını ve bu sorunların çözümlerini anlatan “Earthshot: How to Have Our Planet” adlı kitabın girişini yazdığını belirten Cambridge Dükü, otobiyografiden farklı bir yol izliyor.

World Wide Fund for Nature (WWF) kurumunun eski Direktörü Colin Butfield ve ödüllü yönetmen Jonnie Hughes tarafından yazılan kitap, The Earthshot Prize adlı inisiyatifin temel kitabı olacak. Prens William tarafından yaratılan bu ödül, önümüzdeki 10 sene içerisinde dünyanın çevre sorunlarına en iyi çözüm getirenleri ödüllendirecek.

Kaynak: NTV