Hindistan’ın güneyindeki Tamil Nadu eyaletinde şiddetli yağışların yol açtığı selde en az 14 kişinin hayatını kaybettiği bildirildi.

Yetkililer tarafından yapılan açıklamada, şiddetli yağışın neden olduğu selde sokaklardan suyun tahliye edildiği ancak alçak bölgelerin bir kez daha su altında kalabileceği belirtildi.

Vatandaşlara dışarı çıkmamaları çağrısında bulunan yetkililer, sellerde en az 14 kişinin yaşamını yitirdiğini ve 800 kulübenin hasar gördüğünü ifade etti.

Yerel basındaki haberde de şiddetli yağıştan etkilenenler için 100’den fazla yardım merkezi kurularak ücretsiz yiyecek dağıtıldığı kaydedildi.

CHENNAİ’YE UÇUŞLAR DURDURULDU

Selden en çok etkilenen eyaletin başkenti Chennai’ye uçuşların durdurulduğu aktarıldı.

Şiddetli yağışlar nedeniyle 9 Kasım’da Chennai, Madurai, Kanchi ve Chengalpattu da dâhil birçok ilçede eğitime ara verildiği duyurulmuştu.

Chennai ve komşu bölgelerini vuran şiddetli yağışlar nedeniyle 500’den fazla kişi tahliye edilerek geçici barınaklara yerleştirilmişti.

Hindistan Meteoroloji Dairesinden (IMD) dün yapılan açıklamada, yağışların gelecek 5 gün boyunca Kerala ve Andhra Pradeş’in güney kıyılarında da hafif ila orta şiddette etkili olabileceği belirtilmişti.