Zlatan Ibrahimovic, bir zamanlar herkesin Ronaldo gibi olmak istediğini söylerken NBA yıldızı LeBron James’in aktivist yönünü eleştirdi.

Zlatan Ibrahimovic, Brezilyalı Ronaldo’nun “tarihin en iyi oyuncusu” olduğunu söylüyor.

Ibrahimovic, Milan’ın Avrupa Ligi’nde Kızıl Yıldız ile karşılaşacağı maç öncesi Ronaldo’ya karşı hayranlığını dile getirirken Brezilyalı yıldızı Lionel Messi ve Cristiano Ronaldo gibi isimlerin de önüne koydu.

39 yaşındaki futbolcu, 2002 yılında Brezilya’ya Dünya Kupası zaferinde ilham veren Ronaldo Nazario’nun eşsiz yetenekleriyle maçın önüne geçtiğini ve futbol sanatının rakipsiz ustası olduğunu düşünüyor.

İsveçli yıldız, NBA’in kült ismi LeBron James’in ise siyasete karıştığı için hata yaptığını belirtiyor.

ZLATAN IBRAHIMOVIC NE DEDİ?

Zlatan, Discovery Plus ‘a şu şekilde konuştu:

“Ronaldo’yu anlatmama gerek yok.”

“Her zaman söylerim, iki tür oyuncunuz vardır: oyunu oynayanlar ya da oyunun kendisi olanlar. Benim için Ronaldo oyunun kendisiydi. Onu oynarken izleyen herkes onun gibi oynamak ve onun gibi olmak isterdi.”

“Hareketleri, adım atma şekli… Benim için şüphesiz tarihin en büyük oyuncusu.”

ZLATAN IBRAHIMOVIC, LEBRON JAMES HAKKINDA NE DEDİ?

Zlatan Ibrahimovic, NBA yıldızı LeBron James’in ise aktivist yönünü eleştiridi.

“O fenomen bir isim ancak statü sahibi insanların siyaset hakkında konuşmalarından hoşlanmıyorum. İşini yap. Futbol oynuyorum çünkü en iyi yaptığım şey futbol, politikacı değilim. Politikacı olsaydım o zaman siyaset yapardım.”

“Ünlülerin yaptıkları hatalardan birisi bu. Benim için belli konulardan kaçınmak ve yaptığının en iyisini yapmak her zaman daha iyidir. Aksi halde bir şeyleri yanlış yapma riskiyle karşı karşıya kalırsınız.”

RONALDO’NUN OLAĞANÜSTÜ KARİYERİ

Ronaldo profesyonel kariyerine 1993 yılında Cruzeiro’da başladı ardından da PSV, Barcelona, Inter, Real Madrid, Milan ve Corinthians gibi kulüplerde forma giydi.

Brezilyalı forvet toplamda 452 maça çıktı ve 296 gol kaydetti. Üç kez FIFA Dünya Yılın Oyuncusu ve iki kez Ballons d’Or kazandı.

Ronaldo, Barça ve Inter’de forma giydiği dönemlerde kariyerinin en parlak dönemlerini yaşadı.

2002 Dünya Kupası’nda 8 gol atmadan önce 1998’de Brezilya’nın Dünya Kupası finaline yükselmesine yardım etti.

IBRAHIMOVIC VS RONALDO

Zlatan Ibrahimovic, Ronaldo’yu tüm zamanların en iyisi ilan ederken istatistiklerde Brezilyalı’yı geride bıraktı.

Ronaldo 18 yıllık kariyeri boyunca yalnızca 13 kupa kaldırırken Ibrahimovic ise Hollanda, İtalya, İspanya ve Fransa’daki lig şampiyonluklarıyla beraber 31 kupa kazandı.

Isveçli yıldız skor tablosunda da Ronaldo’nun önünde. 21 yıllık kariyerinde 800 karşılaşmaya çıkan Ibrahımovic, 500’den fazla gol kaydetti.

Ibra çocukluk idolü ile Inter dönemlerinde karşı karşıya gelmişti. Serie A’da Ronaldo’nun Milan’da forma giydiği yıllarda Zlatan da Inter’de oynuyordu.

BÜYÜK RESİM

Birleşik Devletler’in bir önceki başkanı Donald Trump’a karşı olduğunu her fırsatta dile getiren NBA yıldızı LeBron James, ABD’de George Floyd’un boğularak öldürülmesinin ardından başlayan ırkçılık karşıtı protestolara ve “Black Lives Matter” hareketine ön saflarda destek vermişti.

LeBron James, Afro-Amerikalılara karşı saldırıların arttığı ABD’de 3 Kasım’da gerçekleşen seçimlerde Joe Biden’ı destekleceğini söylemişti.

“Black Lives Matter” eylemleri nedeniyle Birleşik Devletler’de bir süre bazı basketbol maçları oynanmamış ve NBA, Donald Trump tarafından “siyasi bir örgüt” olmakla suçlanmıştı.

Kaynak: Goal Türkiye